Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Dopřejte svým dětem tu nejlepší ochranu před sluncem

Dopřejte svým dětem tu nejlepší ochranu před sluncem I vaše děti potřebují kvalitní ochranu při opalování. Dopřejte jim tu nejlepší přírodní péči.
Pavlína Klaudová
5,0 5
2

Dopřejte svým dětem tu nejlepší ochranu před sluncem zdroj: unsplash.com

Děti milují léto. Rády si užívají koupání, tráví hodiny venku při hrách, jezdí na tábory. Ať už s nimi vyrazíte někde k moři, do českých luhů a hájů anebo je pošlete jen k babičce na venkov, jedno je jisté. Je potřeba jim přibalit kvalitní opalovací krém. Proč je dobré, aby měly ten svůj a nepoužívaly opalovací kosmetiku pro dospělé?

Mohou děti používat opalovací kosmetiku pro dospělé?

Dětská kůže je v porovnání s pokožkou dospělých mnohem jemnější a citlivější vůči UV paprskům, ale i náchylnější k intoxikaci. A na to je potřeba myslet, když kupujeme opalovací kosmetiku pro své potomky. Největší péči potřebují samozřejmě miminka. Nejčastěji řešenou složkou sluneční ochrany jsou UV filtry, a zda jsou některé z nich typicky používány pouze v dětských kosmetických výrobcích. Primárně se na kosmetickém poli UV filtry nerozlišují a používají se bez rozdílu v kosmetice určené jak pro děti, tak pro dospělé. V kosmetickém mainstreamu najdeme ve složení výrobků hlavně filtry chemické (oxybenzone, octinoxate, benzophenone, homosalate), které mohou mít nepříznivý vliv na endokrinní systém a produkovat volné radikály, čímž následně způsobí intoxikaci organismu. V certifikované přírodní kosmetice se přidávají do výrobků jako ochrana proti škodlivému záření přirozeně se vyskytující látky oxid titaničitý a hlavně oxid zinečnatý. Ty se označují souhrnným názvem minerální filtry.

V dětských opalovacích krémech vítězí většinou oxid zinečnatý, protože jeho molekuly jsou velké a nepronikají do kůže. Ve výrobku pracují šetrně a jsou velmi dobře snášeny i citlivou dětskou pokožkou. Vykazují navíc velmi dobrou stabilitu, takže při vystavení přímému slunci nedochází k jejich rozkladu a následné přeměně na jiné látky. To je celkem běžný jev u příměsí, používaných jako UV filtry v konvenčním kosmetickém průmyslu. I když samozřejmě můžeme použít náš opalovací krém i na děti, je lepší, aby měly svůj. Proč? Protože ty dětské jsou více zaměřeny na péči o citlivou pokožku. Jsou jiné, co se týče celkového složení. Nepřidávají se do nich parfemace (u bio kosmetiky éterické oleje), alkohol anebo další látky, které by mohly podráždit jemnou dětskou kůži.

Dětská opalovací kosmetika v Biooo

Vybíráme pro vás ty nejlepší značky, které poskytují jemnou a přesto účinnou péči o pokožku vašich potomků. V žádném z produktů pro opalování dětí nenajdete ve složení diskutabilní nebo špatné látky. Snažíme se, abychom hlídali obsah lahviček za vás a vy už pak neměli starosti se čtením štítků. Ať už se jedná o značky známější nebo novinky v sortimentu, vždy se můžete spolehnout na to, že vše pečlivě studujeme. Můžete u nás koupit kvalitní dětskou opalovací kosmetiku od Weledy, Alphanovy, Acorelle nebo Attitude, která se objevila u nás v Biooo poměrně nedávno. Navíc si můžete vybrat přesně takový přípravek, který plně odpovídá nárokům vašeho životního stylu. Ať už chcete výrobek, který je vegan, bez parfemace, bez alkoholu anebo bez glycerinu. Všechny výrobky, které u nás můžete sehnat, jsou vhodné pro jemnou a citlivou pokožku, takže mohou posloužit i dospělým s pletí, náchylnou k poškození.