Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Dopřejte svým rukám podzimní hojnost výživy a hydratace

Dopřejte svým rukám podzimní hojnost výživy a hydratace zdroj: unsplash.com

Ruce jsou naší vizitkou. Hladíme jimi, zdravíme se jimi, dokáží prozadit náš věk i naši práci. Tedy jestli pracujeme manuálně nebo hlavou. Proto je péče o ně tak důležitá a neměla by se podceňovat. Kdo by taky chtěl mít suché, popraskané, bolavé ruce? Všichni víme, jak dokáží praskliny v kůži člověka potrápit, obzvlášť ty, které se špatně hojí, a venku je chladno. Přitom není nic snazšího než vaše několikrát denně zabalit do příjemné vrstvy jemného krému nebo výživného oleje.

Péče o pokožku rukou

Ruce používáme denně jako pracovní nástroj, komunikujeme jimi a umí nás pěkně potrápit. Nejhorší věc, která je může potkat, je dehydratace, která vytváří mnohdy velmi hluboké praskliny. V chladných dnech navíc, pokud nenosíme rukavice, praskají mrazem. Chlad jim prostě nesvědčí, a proto si musíme dát velký pozor, abychom je dostatečně chránili, regenerovali a vyživovali. Mnoho lidí má velký problém s krémy na ruce, protože má špatné zkušenosti s konvenčními variantami plnými vazelíny a chemie, které se velmi špatně vsakují do pokožky a zanechávají na ní nepříjemný mastný film, čímž jí znemožňují dýchat a pracovat tak, jak je zvyklá. Ucpávají potní kanály a mohou se tak v ní lépe množit infekční ložiska.

Ať už používáte přírodní kosmetiku pravidelně anebo jste se pro ni zrovna čerstvě rozhodli, je jasné, že budete potřebovat nový krém na ruce. A není vůbec špatné jich mít víc, pokud si zrovna vyměníte kabelku, protože se hodí vždy a všude. Ať už potřebujete osvěžení anebo celkovou regeneraci, můžete se spolehnout na Weledu. Její krémy na ruce poskytují veškerý možný komfort, který si dokážete představit, nezanechávají nepříjemný mastný film. Dokáží splnit i ty nejnáročnější požadavky. Pro zimní období se bude obzvlášť hodit rakytníkový krém anebo krém pro zralou pokožku rukou. Pokud hledáte cenově dostupnější a přesto kvalitní značku krému na ruce, určitě sáhněte po Laveře. Obsahuje ty nejčistší rostlinné a éterické oleje. Milujeme její jemnou texturu, která se dobře vsakuje, i příjemné vůně. Obě značky mají bio certifikáty a jsou vhodné pro vegany.

Annemarie Börlind je značka, která je určená pro ty, kteří nediskutují o kompromisech, ale upřednostňují silnější přírodní parfemace. Kromě mnoha dalších výrobků nabízí velmi kvalitní balzám na ruce. Máte-li citlivou anebo problematickou pokožku, sáhněte po krému na ruce Dado Sens, který vyrábí stejná firma. Díky obsahu rostlinných másel budou vaše ruce jako v bavlnce, protože jim poskytují jemnou ochranu a uchovávají přirozenou hydrataci pleti. Všechny výrobky Dado Sens, jsou navržené tak, aby pokryly potřeby i té nejjemnější a nejnáchylnější pleti. Při jejich výrobě je kladen důraz na to, aby nebyly používány kožní alergeny. Dado Sens má bio certifikaci v oblasti ekologicky šetrné výroby i kvality protuktu. Ať už si vyberete jakýkoli bio krém na ruce, garantujeme vám, že budete spokojení.

Péče o nehty

K rukám patří neodmyslitelně krásné nehty. I ty potřebují výživu zvenku i zevnitř. Aby byly zdravé a dělaly nám co nejlepší parádu, je potřeba se o ně dostatečně kvalitně starat. Pevná nehtová lůžka, nehty, které se nelámou ani netřepí, nejsou jenom snem, ale realitou, kterou dosáhnete s používáním přírodní kosmetiky. Výživné oleje, bio lak na nehty a správný skleněný pilník tvoří dokonalou harmonii, která vám zajistí krásné a obdivované koruny vašich rukou. Nemáte-li rádi oleje, protože se s nimi špatně manipuluje a snadno se rozlijí, určitě budete milovat praktickou olejovou tužku na nehty od Weledy. Garantuje pohodlné nanášení, poskytuje hloubkovou výživu nehtu a uzdravuje suchou a popraskanou nehtovou kůžičku. Je vhodná obzvlášť po odlakování.