Dopřejte svým rukám podzimní hojnost výživy a hydratace

Dopřejte svým rukám podzimní hojnost výživy a hydratacezdroj: unsplash.com

Ruce jsou naší vizitkou. Hladíme jimi, zdravíme se jimi, dokáží prozadit náš věk i naši práci. Tedy jestli pracujeme manuálně nebo hlavou. Proto je péče o ně tak důležitá a neměla by se podceňovat. Kdo by taky chtěl mít suché, popraskané, bolavé ruce? Všichni víme, jak dokáží praskliny v kůži člověka potrápit, obzvlášť ty, které se špatně hojí, a venku je chladno. Přitom není nic snazšího než vaše několikrát denně zabalit do příjemné vrstvy jemného krému nebo výživného oleje.

Péče o pokožku rukou

Ruce používáme denně jako pracovní nástroj, komunikujeme jimi a umí nás pěkně potrápit. Nejhorší věc, která je může potkat, je dehydratace, která vytváří mnohdy velmi hluboké praskliny. V chladných dnech navíc, pokud nenosíme rukavice, praskají mrazem. Chlad jim prostě nesvědčí, a proto si musíme dát velký pozor, abychom je dostatečně chránili, regenerovali a vyživovali. Mnoho lidí má velký problém s krémy na ruce, protože má špatné zkušenosti s konvenčními variantami plnými vazelíny a chemie, které se velmi špatně vsakují do pokožky a zanechávají na ní nepříjemný mastný film, čímž jí znemožňují dýchat a pracovat tak, jak je zvyklá. Ucpávají potní kanály a mohou se tak v ní lépe množit infekční ložiska.

Ať už používáte přírodní kosmetiku pravidelně anebo jste se pro ni zrovna čerstvě rozhodli, je jasné, že budete potřebovat nový krém na ruce. A není vůbec špatné jich mít víc, pokud si zrovna vyměníte kabelku, protože se hodí vždy a všude. Ať už potřebujete osvěžení anebo celkovou regeneraci, můžete se spolehnout na Weledu. Její krémy na ruce poskytují veškerý možný komfort, který si dokážete představit, nezanechávají nepříjemný mastný film. Dokáží splnit i ty nejnáročnější požadavky. Pro zimní období se bude obzvlášť hodit rakytníkový krém anebo krém pro zralou pokožku rukou. Pokud hledáte cenově dostupnější a přesto kvalitní značku krému na ruce, určitě sáhněte po Laveře. Obsahuje ty nejčistší rostlinné a éterické oleje. Milujeme její jemnou texturu, která se dobře vsakuje, i příjemné vůně. Obě značky mají bio certifikáty a jsou vhodné pro vegany.

Annemarie Börlind je značka, která je určená pro ty, kteří nediskutují o kompromisech, ale upřednostňují silnější přírodní parfemace. Kromě mnoha dalších výrobků nabízí velmi kvalitní balzám na ruce. Máte-li citlivou anebo problematickou pokožku, sáhněte po krému na ruce Dado Sens, který vyrábí stejná firma. Díky obsahu rostlinných másel budou vaše ruce jako v bavlnce, protože jim poskytují jemnou ochranu a uchovávají přirozenou hydrataci pleti. Všechny výrobky Dado Sens, jsou navržené tak, aby pokryly potřeby i té nejjemnější a nejnáchylnější pleti. Při jejich výrobě je kladen důraz na to, aby nebyly používány kožní alergeny. Dado Sens má bio certifikaci v oblasti ekologicky šetrné výroby i kvality protuktu. Ať už si vyberete jakýkoli bio krém na ruce, garantujeme vám, že budete spokojení.

Péče o nehty

K rukám patří neodmyslitelně krásné nehty. I ty potřebují výživu zvenku i zevnitř. Aby byly zdravé a dělaly nám co nejlepší parádu, je potřeba se o ně dostatečně kvalitně starat. Pevná nehtová lůžka, nehty, které se nelámou ani netřepí, nejsou jenom snem, ale realitou, kterou dosáhnete s používáním přírodní kosmetiky. Výživné oleje, bio lak na nehty a správný skleněný pilník tvoří dokonalou harmonii, která vám zajistí krásné a obdivované koruny vašich rukou. Nemáte-li rádi oleje, protože se s nimi špatně manipuluje a snadno se rozlijí, určitě budete milovat praktickou olejovou tužku na nehty od Weledy. Garantuje pohodlné nanášení, poskytuje hloubkovou výživu nehtu a uzdravuje suchou a popraskanou nehtovou kůžičku. Je vhodná obzvlášť po odlakování.