Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Aromaterapeutický horoskop - Štír

Aromaterapeutický horoskop - Štír zdroj: istockphoto.com

Štíři mají v sobě mnoho spalující energie, ale dokáží se rychle vyčerpat, protože ji nejsou schopni rozložit tak, aby ji dokázali plně využít. Jsou vášniví, vnímaví a mají velmi rozvinutou intuici. Mnohdy oplývají vysokou inteligencí, rádi se učí a jsou velmi zvídaví. Často se proto ocitají pod psychickým tlakem. Štíři prožívají velmi těsně své vztahy jak s přáteli, tak s partnerem. Mají hluboce vyvinutý smysl pro spravedlnost. Pokud si Štíra znepřátelíte, máte co dělat s velmi tvrdým, krutým a nelítostným protivníkem. Miluje-li vás, je ochoten sebeobětování. Může být také velmi žárlivý a majetnický. Nesnáší podrazy, těžce je odpouští a velmi dobře si je pamatuje.

Emoce štíra jsou velmi silné a je nerad, když je někdo zraňuje. Štíři velmi často emočně shoří a zase vstávají z popela jako bájný pták Fénix. Hluboké rány, které v nich zanechávají nevydařené vztahy v nich ale zůstávají dlouho. Přesto tyto nedobré zážitky v nich startují jistou přeměnu, kterou štír potřebuje ke svému životu, protože jedině tak získává na své vnitřní síle.

Jsou dobrými poradci a léčiteli, chtějí skrze získané zkušenosti pomoci těm, kteří se nacházejí v nouzi nebo situaci, kterou si již štír prošel a byl jí zocelen. Vždy se snaží nabídnout to nejlepší možné řešení, případně hledá více možností, jak pomoci svému blízkému člověku. Dokáže nechat ty, kteří trpí nahlédnout do svého osobního podsvětí. Díky své povaze zná každý temný kout lidské mysli, protože se s nimi denně sám setkává. Má silný pud sebezáchovy a nenávidí, když ho někdo ponižuje. Říká bez obalu, co si doopravdy myslí, i když je pravda krutá a okolí ho může považovat za bezohledného.

Ze zdravotního hlediska mají povětšinou problémy s urogenitálním systémem, sklony k zánětům a horečnatým stavům. Barvou štíra je temně karmínová. Štíři, vlastně hlavně štírky, mají rády teplé, hluboké vůně.

Esenciální oleje vhodné pro štíry

Esenciální oleje, které doprovází štíra při výletech do vlastního nitra, jsou povětšinou silné a hluboce duchovní povahy. Takové jsou hlavně pačuli, kadidlo nebo ylang-ylang.

  • Pokud se dá nějaký éterický olej přiřadit ke štírovi a opravdu ho vystihuje, je to pačuli. Se životními zkušenostmi a určitým přerodem, se sestupem do hlubin a silnějším projevováním se vládce znamení Marsu, sahá Štír po pačuli. Obzvlášť, když se setká s temnou a bolestnou stránkou svého života. Pačuli je hluboká, konejšívá, teplá vůně, která obohacuje, pomáhá při zánětlivých onemocněních, chronických úzkostech, umí pomoct člověku vypnout a vyhnout se přílišné analýze problémů. Pokud je nějaké znemaní zvěrokruhu na takového analyzování expert, je to právě Štír.
  • Kadidlo je vysoce duchovní vůně, napomájající meditativnímu soustředění, sebeuvědomnění, uvolňuje, pomáhá duchovně rozjímat, přináší osvobození od pozemského a přízemního. Uvolňuje neklid, strachy a pomáhá lépe zvládat někdy plodnou, jindy ničivou životní energii Štíra. Destrukce a znovuvstání jsou pro štíra smyslem jeho existence, pomáhají mu získávat moudrost a pochopení pro druhé.
  • Ylang-ylang je třetím olejem, který ocení narození ve znemaní Štíra. Vyvolává euforii, přináší do života smyslnost, uvolňuje, je to mocné afrodiziakum. Uklidňuje zraněné srdce. Působí hormonálně, spojuje emoce a smysly. Umí tišit deprese, ke kterým má Štír mnohdy velmi nepěkné sklony.

Dalšími vhodnými éterickými oleji pro štíra je jasmín, neroli, santal, šalvěj, levandule, pelargónie, meduňka, fenykl, zázvor, cedr, cypřiš, jalovec, myrha, elemi, vetiver, heřmánek, citron, borovice a benzoe. Ve výčtu olejů máme převážně pryskyřice meditativního charakteru, které jsou zároveň „čističe“, stejně jako citrón a skladbu doplňují hormonální oleje. To není vůbec špatná kombinace, protože štíři jsou velmi horkokrevní, vášniví a jejich bystrý intelekt je občas tíží natolik, že potřebuje podpůrný ventil, kterým lze vypustit přetlak hlavy. Zároveň je výběr esencí doporučený dřevinami, napomáhajícími najít vnitřní klid, vyčistit zranění duše a najít cestu odpuštění.

Související produkt
Ylang-ylang 5 ml
Saloos / 161 Kč
Éterický olej z ylang ylangu působí jako přírodní afrodiziakum a má zklidňující efekt na tělo i mysl. Snižuje krevní tlak, zklidňuje dýchání a minimalizuje dopady stresu na organismus.
Detail produktu