Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Esenciální oleje v péči o pleť

Esenciální oleje v péči o pleť Éterické oleje nejsou jen vonné látky, ale mají velký léčebný potenciál.
Renata Ježková
5,0 5
2

Přejít na sekci článku:

Dělejte si to doma sami

Dělejte si to doma sami zdroj: shutterstock.com

Proto ono se není potřeba spokojit s tím, co už je hotové. Naopak, práce s éterickými oleji je úžasně zábavná a léčivá a naučíte se spoustu nových věcí. Jen nesmíte chtít všechno najednou, k olejíčkům je třeba přistupovat s jistou dávkou pokory. Na rozdíl od rostlinných olejů se totiž nejedná skutečně o oleje - jsou to velmi komplexní chemické látky, které v sobě v koncentrované podobě ukrývají velkou sílu. Takže často stačí kapka nebo dvě, aby olej odvedl svoji práci. A právě kvůli té kapce nebo dvěma často není nutné kupovat celý výrobek, pokud máte péči, která vám vyhovuje.

Éterické oleje jsou totiž skvělé v tom, že je můžete přidat prakticky kamkoliv. U pleťové péče můžete začít už s odličovačem - pokud používáte krémový či olejový, tak stačí před použitím přikápnout éterický olejíček. V takovém případě už ale nebude vhodný k odlíčení očního makeupu, obecně by se éterické oleje neměly dostat do blízkosti očí, ačkoliv některé jsou velmi jemné, tak jistota je jistota. Zrovna tak jej můžete kápnout do pleťové vody (pokud obsahuje alkohol, tak je to zcela bez problémů, pokud je úplně bez alkoholu, bude ji potřeba vždy před použitím protřepat, aby se olej s vodou smísil). Ale samozřejmě nejlepšího efektu dosáhneme při použití do krému. V takovém případě je ale nutné zkontrolovat složení, zdali krém již nějaké éterické oleje neobsahuje.

A co všechno éterické oleje dovedou, s čím nám mohou v pleťové péči pomoci? Velká část z nich má silné antibakteriální účinky, takže čistí, desinfikuje a léčí poškozenou kůži či vyrážky. Posilují regeneraci pleti, podporují růst nových buněk a předcházejí vzniku vrásek. Co je na nich ovšem tak skvělé je to, že často působí oběma směry, to jest že desinfikují i regenerují a může je tedy bez obav využít i ten, kdo má problematickou pleť, která ale třeba potřebuje i protivráskovou péči. Další výhodou je jejich snadná aplikace a obměna, pokud už je nepotřebujeme. Zhorší-li se nám například v nějakém období pleť, nemusíme hned měnit celou řadu produktů, stačí přidat do dávky na pár dní kapičku éterického olejíčku a vytvořit si ozdravnou kůru. Nabízí se pak i domácí výroba pleťových masek, kdy z jednoho základu můžeme vytvořit masku čistící, regenerační nebo zklidňující jen podle zvoleného olejíčku.