Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Hyaluronové sérum - zázrak v lahvičce

Hyaluronové sérum - zázrak v lahvičce Kyselina hyaluronová je oblíbenou kosmetickou látkou, protože na sebe umí vázat vodu a hydratuje tak pleť i vlasy.
Viktorie Kalinová
4,5 5
11

Hyaluronové sérum - zázrak v lahvičce zdroj: shutterstock.com

Určitě jste už o něm také slyšeli. Kyselina hyaluronová je totiž hitem kosmetických vod už nějaký pátek. Postupně se dostala z kosmetických salonů a klinik plastické chirurgie až do koupelen nás, obyčejných smrtelníků. Hyaluronové sérum prakticky jakékoliv značky se rychle vyhoupne mezi nejprodávanější produkty. Kyselina hyaluronová je totiž ideální kosmetický přípravek. Naše tělo, zejména kůže, ji přirozeně obsahuje, takže se nejedná o nějakou cizí látku, navíc jsou tato séra uživatelsky velmi příjemná a prospějí prakticky každému typu pleti.

Co tedy hyaluronové sérum všechno umí?

(1) Hydratovat pokožku. To je nejsilnější stránka kyseliny hauluronové. Má neskutečnou schopnost vázat vodu - přitahuje ji k sobě jako magnet. A to se pleti líbí. Často je totiž vrchní vrstva pleti vysušená a kvůli tomu mimo jiné taky hůře vstřebává účinné látky. Takže můžete mít naprosto suprový nadupaný krém, ale vaše pleť z toho využije naprosté minimum, protože se to nedostane tam, kam má. Navíc hydratace je prospěšná pro každý typ pleti, je to stejné jako s pitím vody - málokdy se stane, že bychom byli v takové kondici, že by sklenice vody byla už opravdu moc.

(2) Pomáhá regeneraci pokožky. Jizvičky po akné, flíčky, odřeniny… to vše se umí díky kyselině hyaluronové zahojit rychleji. A vzhledem k naprosto nemastné konzistenci jsou séra vhodná i pro mastnou nebo aknózní pleť, která se díky nim daleko lépe regeneruje a zbavuje nepříjemných boláčků a stop po nich.

(3) Působí jako přirozený lifting. Kyselina hyaluronová dokáže v těle také stimulovat produkci kolagenu. Při vnějším použití to samozřejmě není tak výrazné, to ale nic nemění na tom, že hyaluronová séra působí jako prakticky okamžitý lifting a expresní zkrášlovač. Jsou díky tomu velmi vhodná i jako podklad pod makeup, protože kůži napnou a vyhladí a umožní daleko lepší a preciznější nalíčení.

Ale tato úžasná multifunkčnost se neprojevuje pouze v účincích, ale také v různých způsobech použití. Hyaluronové sérum totiž lze použít na více způsobů. Už z názvu se nabízí, že samozřejmě jako sérum. Takže jako extra dávka hydratace pro pleť, kdy ho použijeme pod svůj běžný denní nebo noční krém. Mastnější pleť ho ocení také jako lehkou noční péči. Lze použít čas od času i jako náhražka denního krému, ovšem je nutno mít na paměti, že neposkytuje pleti žádnou velkou výživu a při dlouhodobém používání pouze takto by mohla pleť začít strádat.

Lze ho ale také využít alternativnějším způsobem. Naneseme-li ho do dlaní a přitiskneme k nalíčenému obličeji, osvěžíme stávající make-up a dodáme mu novou krásu. Stejným způsobem lze přidat pleti hydrataci přes den, pokud máte pocit, že ji potřebuje. A nejen pleti, i vlasům. Sérum lze použít i do vlasů, které jemně zvlhčí, což je dobré zejména v případě, že trpíte na slabé a lámavé vlasy. Zároveň je skvělou vzpruhou, pokud ho budeme vtírat do vlasové pokožky. Ta často trpí nadměrným vysušením kvůli častému mytí nebo nedostatečnému pitnému režimu, což odnášejí hlavně vlasové cibulky. V důsledku toho pak mohou být vlasy slabé nebo dokonce vypadávat. Zvýšenou hydratací vlasové pokožky dosáhneme lepší výživy cibulek a tím pádem i krásnější a bohatší hřívy.