Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Hydratační krém - základ jarní péče

Hydratační krém - základ jarní péče Letní pleťovou péči je třeba odlehčit.
Renata Ježková
4,5 5
2

Hydratační krém - základ jarní péče zdroj: shutterstock.com

Odlehčit pleťovou péči - to je univerzální rada na teplejší měsíce v roce. Je jasné, že s přibývajícím teplem začne pleť vyžadovat více hydratace, což je ale spíš záležitost pitného režimu než kosmetiky. Sebelepší krém nedokáže trvale zvýšit hydrataci pokožky, pouze zvlhčí její svrchní vrstvu a to ještě v tom lepším případě. Proč tedy odlehčovat? V teplejším počasí není třeba pleť tolik chránit, pokud nepočítáme ochranu právě před sluníčkem. Ale výživu a péči potřebuje dál. Což může - zejména v případě suché nebo zralé pleti vypadat jako protimluv, protože lehkou péči máme spojenou s představou mladé a mastnější. To by ale byla škoda, protože odlehčené verze krémů můžeme najít pro jakýkoliv typ pleti, stačí správně vybírat.

Přejít na sekci článku:

Je libo Aloe, kosatec nebo mandle?

Je libo Aloe, kosatec nebo mandle? zdroj: shutterstock.com

Přestože má jít o lehkou péči, tak bychom si pod tím neměli představovat nějaké gelíčky, které zmizí ještě dřív, než si je na pleť vůbec dáte. Konzistence je důležitá hlavně uživatelsky, co se týče účinku, jsou nejdůležitější ingredience. Odlehčení péče totiž nemá znamenat méně výživy, ale méně mechanické ochrany a vyšší míra hydratace. Protože většina zodpovědných výrobců kosmetiky chápe, že hydratace neznamená vpravit do pokožky vodu, protože to v nějaké větší míře ani nejde, ale naučit pokožku s vodou dobře hospodařit a tak jako základní ingredience vybírají rostliny, které to dovedou. Ty většinou i nádavkem obsahují další prospěšné látky, takže se postarají i o výživu. A největším evergreenem je jako vždy Aloe.

Aloe vera je sukulent, to jest, laicky řečeno, takový přechod mezi normální rostlinou a kaktusem. Nepřežije tak extrémní podmínky jako kaktus, ale díky velkým dužnatým listům si dovede udržet dost vody i v podnebí velmi suchém a se srážkami jen příležitostnými, případně téměř žádnými. Prostě si schovává vodu na horší časy. Rostlinná verze velblouda. Takže šťáva z Aloe vera je nejen plná vitaminů, minerálů a dalších prospěšných látek, ale navíc prospívá pleti i tím, že reguluje její mechanismy způsobem, které jí umožní lépe hospodařit s vodou, kterou vnitřně přijímá. Proto značka Santaverde používá ve svých krémech jako základ nikoliv vodu, ale právě čistou šťávu z vlastních, ekologicky pěstovaných rostlin Aloe vera. Jejich lehký krém je ideální péčí nejen pro pleť smíšenou, ale pro kohokoliv, kdo chce připadat pleti vláhu. Je dostatečně jemný i pro pleť v okolí očí a univerzálně použitelný jako denní či noční.

Ale pokud už máte Aloe plné zuby nebo ledničku a chcete zkusit něco jiného, tak Weleda má pro nás v zásobě lehkých krémů celou řadu. Pokud už máte některou z jejích řad vyzkoušenou, tak víte, že prakticky v každé naleznete dvě verze krému - hutnější a lehčí. pro mladou pleť nebo jako doplněk hydratační péče je pak možné zvolit kosatcovou řadu. Kosatec je vybraný právě pro jeho schopnost uchránit v oddenku dostatek vody k tomu, aby byl schopný přežít zimu a na jaře znovu vyrůst. Každý, kdo někdy kořen kosatce viděl nebo kosatce přesazoval, tak ví, že to umí skutečně dokonale.