Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Jak na popraskanou kůži na patách?

Jak na popraskanou kůži na patách? ztvrdlá kůže, zrohovatělá, popraskaná, paty, nohy
Jana Konečná
5,0 5
3

Přejít na sekci článku:

Jak pokožce na chodidlech ulevit

Jak pokožce na chodidlech ulevit zdroj: shutterstock.com

1 Bylinná koupel - teplá voda nohy příjemně prohřeje, zrelaxuje a zatvrdlou pokožku na patách změkčí. Půjde pak snadněji odstranit. Do koupele můžete přidat hojivé bylinky. Heřmánek má výborný regenerační účinek. Působí navíc i jemně dezinfekčně, takže případně vyčistí již vzniklé drobné praskliny. Měsíček lékařský své druhové jméno nezapře, urychluje totiž hojení ranek a jizviček všeho druhu a také pokožku báječně zjemňuje. Jitrocel má výborné protizánětlivé účinky, když by bylo nejhůř a udělala by se vám prasklina na patě někde na túře v přírodě, můžete pokožce ulevit přiložením čerstvého jitrocelového listu. Šalvěj působí antibakteriálně a zároveň pokožku nohou osvěží a jako bonus vám pomůže i s nadměrným pocením chodidel, pokud se s ním potýkáte.

2 Peeling, pemza – po koupeli se na změkčenou pokožku vrhněte s pemzou nebo peelingem na nohy. Pokud však máte na chodidlech čerstvé prasklinky, dejte si s obrušováním zatvrdlé pokožky nohou na chvilku pauzu. Odstraňování popraskané nezhojené kůže by mohlo být dost bolestivé.

3 Krémy na nohy – výborné jsou ty s měsíčkem lékařským, Aloe vera a výživnými rostlinnými másly a oleji.

4 Zábal na noc – můžete hlavně v zimě, kdy máte věčně studené nohy, praktikovat každý večer. Prostě pomažte chodidla větší vrstvou krému, navlečte tlusté ponožky a hurá do peřin☺!

5 DIY ovocná maska na nohy – když chcete dopřát znaveným chodidlům něco navíc. Rozmačkejte půlku banánu, půlku avokáda a přidejte lžíci medu. Avokádo a banán pokožku báječně vyživí a med ji pořádně zregeneruje.

6 Rostlinné oleje a másla – působí jako pohlazení na rozbolavělou pokožku nohou. Ricinový olej má výborné hojivé účinky. Sezamový olej taktéž a navíc působí hřejivě, proto je vhodný především v zimě. Kokosový olej kromě výživy a hydratace pokožku navíc i vydezinfikuje a uchrání před infekcemi a plísněmi. Má na rozdíl od sezamového oleje chladivý účinek a je proto vhodnější v létě, kdy vašim nohám přinese chladivou úlevu. Kakaové a bambucké máslo jsou mistři hydratace a výživy, takže v pečujícím kosmetickém arzenálu samozřejmě nemůžou chybět.