Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Jak pečovat o nehty a nehtovou kůžičku nejen v zimě

Jak pečovat o nehty a nehtovou kůžičku nejen v zimě V zimě nejvíce trpí naše ruce i nehty častými teplotními výkyvy a vysušováním.
Ina Havránková
5,0 5
2

Jak pečovat o nehty a nehtovou kůžičku nejen v zimě zdroj: shutterstock.com

Venku už značně přituhlo a místy se začal objevovat sníh. Vypadá to, že zima už je skutečně tu – jupí, bude se sáňkovat, lyžovat, koulovat se… Ale naše pokožka ze zimy tak nadšená rozhodně není. A nejen pokožka, v zimě trpí také vlasy a rozhodně i naše nehty a okolní nehtová kůžička. Přitom ruce jsou naší vizitkou, i my sami se u ostatních často zaměřujeme na ruce, všimněte si…

A právě ruce v zimě trpí snad nejvíc. Jsou nejčastěji vystaveny chladu, každou chvilku si totiž buď zapomeneme rukavice, nebo prostě potřebujeme něco dělat a v rukavicích nám to nejde. No a na rukou, a zejména na nehtech a nehtové kůžičce, je to pak velmi rychle znát. Co dělat pro to, aby nehty vypadaly krásně po celý rok, a to i v zimě?

Základem všeho je pravidelná péče. Stejně jako se staráme o své vlasy, pleť obličeje i pokožku celého těla, bychom měli pečovat i o nehty a jejich okolí. Stačí dodržovat několik následujících kroků a uvidíte, že se vaše ruce a nehty stanou vaší velkou devizou.

Přejít na sekci článku:

Hygiena

Hygiena zdroj: shutterstock.com

Už od mala nás rodiče učí, že ruce je zapotřebí často pečlivě mýt. To je určitě pravda a nemusím tu dlouze rozebírat všechny důvody, proč je to důležité. Co je ale neméně důležité, je výběr toho správného mýdla. Pokud sáhnete po agresivním mýdle, pokožce rukou ani nehtům dvakrát neprospějete. Takové mýdlo pokožku a nehty vysuší a váš boj za krásnější ruce a nehty o dost stíží. Proto si vždy vybírejte buď přírodní tuhá mýdla, nebo tekutá mýdla s šetrným mycím základem.

Jednou až dvakrát týdně zařaďte do programu také peeling rukou. Ten se postará o odstranění odumřelých kožních buněk a vaše ruce doslova rozzáří. Navíc budou po jeho použití jemné a sametově hebké na dotek. Vybírat můžete buď z hotových peelingů na tělo – zejména se hodí ty s obsahem soli, dokáží totiž nádherně vyleštit nehty, nebo si můžete takový peeling jednoduše připravit doma.

Pokud se rozhodnete pro domácí peeling, budete k tomu potřebovat pouze mořskou sůl a oblíbený rostlinný olej. Já osobně preferuji meruňkový nebo mandlový, použít ale můžete opravdu jakýkoli a pokud chcete, můžete přidat i pár kapek éterického oleje, například meduňky nebo levandule. Vše smíchejte dohromady a vzniklým peelingem si důkladně promasírujte ruce a zaměřte se zejména na okolí nehtů a na nehty samotné. Poté peeling jednoduše opláchněte teplou vodou a ruce osušte.