Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Jak pečovat o nehty a nehtovou kůžičku nejen v zimě

Jak pečovat o nehty a nehtovou kůžičku nejen v zimě V zimě nejvíce trpí naše ruce i nehty častými teplotními výkyvy a vysušováním.
Ina Havránková
5,0 5
2

Přejít na sekci článku:

Regenerace

Regenerace zdroj: shutterstock.com

Po očistě rukou musí vždy následovat správná péče. Úplným základem je krém na ruce, který by prostě neměl chybět v koupelně (a ani v kabelce) žádné ženy. V zimě sáhněte po těch hutnějších, výživnějších a mastnějších, vaše pokožka i nehty to dozajista ocení. Krém používejte denně a důkladně ho vmasírujte nejen do pokožky rukou, ale zaměřte se také na nehtové okolí, kde je kůže velice citlivá a náchylná.

Kromě této základní péče si pokožka rukou čas od času zaslouží i hloubkovou regeneraci. Na noc proto zvolte opravdu velmi hutný a mastný krém a dopřejte si alespoň jednou týdně zábal. Jak na to? Na ruce naneste silnější vrstvu krému a poté na ně navlékněte bavlněné kosmetické rukavice. K této variantě se přikláním i já osobně, a to i za cenu toho, že se mi část krému vcucne do rukavic. :-) Nebo můžete zvolit klasický zábal, tedy překrytí rukou igelitovými rukavicemi nebo potravinářskou fólií. Přes ně pak už jen natáhnete zimní rukavice a nebo třeba čisté kuchyňské chňapky. Zábal nechte působit alespoň půl hodiny až hodinu, pro větší efekt můžete nechat ruce v zábalu celou noc (to bych ale raději doporučovala pouze v případě první možnosti, tedy bavlněných rukavic).

Kromě krémů a zábalů ocení vaše ruce a nehty také speciální lázeň s bylinkami nebo oleji. Namíchat si ji můžete libovolně podle sebe a je jen na vás, zda použijete pouze čisté rostlinné oleje, nebo je doplníte oblíbeným éterickým olejem. Vaše ruce nepohrdnou ani léčivým bylinkovým nálevem. Rukám tak dopřejete nejen potřebnou péči, ale navíc je připravíte i na následující krok, manikúru.

Související produkt
Regenerační krém na ruce a nehty jablko 50 ml
Coslys / 128 Kč
Lehký krém kombinuje sílu bambuckého másla a aloe vera. Poskytuje pokožce rukou bohatou výživu a zároveň ji ochrání před nepříznivými vnějšími vlivy.
Detail produktu