Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Jak pečovat o nehty a nehtovou kůžičku nejen v zimě

5.0 5
2

Přejít na sekci článku:

Nehty a manikúra

Nehty a manikúra zdroj: shutterstock.com

Zdravé nehty by měly být hladké a pevné bez rýh a skvrn. Roztřepené a lámající se nehty svědčí o ne zrovna dobrém zdraví a hlavně o nedostatku vitaminů a minerálů. Proto jim je dodejte! Pouze zdravé nehty mohou být krásné a pouze zdravé nehty je možno zdobit a lakovat. Ovšem pozor! Manikúra musí být provedena správně, jinak je výsledný efekt někdy až odpudivý. Neupravené ruce, oprýskaný lak, odlupující se kůžička, okousané nehty, plíseň… Ani jedna z těchto věcí dobrý dojem neudělá.

A tady je 5 tipů, jak o nehty správně pečovat a čeho se vyvarovat:

1Starejte se o nehtovou kůžičku. Nejdůležitější pravidlo je nikdy nehtovou kůžičku nestříhat! Pokud se kůžička odchlipuje, pouze namočte ruce do lázně a až kůžička okolo nehtů změkne, mírně ji zatlačte speciální manikúrní tyčinkou (obvykle se používá pomerančové dřívko). Pečujte o nehtovou kůžičku nejen běžnými krémy na ruce, ale pořiďte si olejíček speciálně určený na nehtové okolí. Uvidíte, že po čase už vás suchá, nevzhledná a třepící se kůžička okolo nehtů trápit nebude.

2Vynechte nůžky. Nehty na rukou si nikdy nestříhejte. Zkracujte je a jejich tvar upravujte vždy pouze pilníkem. Zamezíte tak jejich třepení a odlamování. Osvědčil se zejména pilník skleněný nebo papírový, kovovému se raději vyhněte.

3Používejte podkladový lak. V módě jsou teď kromě nude odstínů také výrazné barvy laků. Ale pozor, právě syté barvy dokáží váš nehet zabarvit do nevzhledného žlutého odstínu. Proto vždy nejprve použijte podkladový lak, který nejen že nehet ochrání před žloutnutím, ale navíc mu dodá i výživu.

4Vybírejte kvalitní laky na nehty. Na trhu je dnes nepřeberné množství značek a druhů laků na nehty. Je důležité si vybírat kvalitní laky na nehty, které jednak vydrží delší dobu a nebudete tak muset nehty denně opravovat, ale hlavně vaše nehty nezničí a nevysuší. Dnes už laky na nehty vyrábí i firmy s přírodní kosmetikou, a pokud si chcete být jisté, že lak vašim nehtům nijak neublíží, sáhněte právě po nich.

5Dejte stopku kousání nehtů. Okousané nehty nejen, že vypadají opravdu nevzhledně, ale navíc poukazují na vaši psychickou formu. Kousání nehtů navíc zhoršuje jejich kvalitu a poškozuje je, někdy až nevratně. Tento zlozvyk obvykle vzniká již v dětství a často je velice obtížné se ho zbavit, zejména ve stresových situacích. Dobrým řešením jsou speciální průhledné laky, které mají hořkou chuť a pomáhají tak bojovat proti okusování. Pokud si nehty koušete, snažte se více relaxovat a zmírňovat psychické i fyzické napětí, uvidíte, že to bude brzy znát nejen na vašich nehtech! :-)

Související produkt
Lak na nehty 654 Hot Pink 8 ml
ZAO / 286 Kč
Něžný odstín růžové působí velmi svěžím dojmem, nabije vás optimismem a dodá energii. Lak neobsahuje toluen a další potenciálně škodlivé ingredience.
Detail produktu