Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Jarní detox pro pleť - pleťové masky

Jarní detox pro pleť - pleťové masky Jaro je tou nevhodnější dobou nejen pro detoxikaci organismu, ale také pleti.
Renata Ježková
4,7 5
3

Jarní detox pro pleť - pleťové masky zdroj: shutterstock.com

S přicházejícím jarem se to všude hemží návody na detoxikaci organismu. Což je samozřejmě dobře, i když není nutné tomu vyhradit pouze jedno roční období, nějakou formu detoxu, ať fyzického či psychického, by měl člověk provozovat přece jen trochu častěji. Protože detox je v podstatě úklid a to každý ví (nebo alespoň tuší), že je tak nějak lepší provozovat více méně pravidelně, když se z toho nechcete pak zbláznit. A zároveň je dobré samotný akt nepřeceňovat, protože to, že si jednou uklidíte, neznamená, že máte vše vyřešeno navždy. A specifickou formu detoxu můžete poskytnou i svojí pleti - některé pleťové masky jsou přímo k tomuto účelu určeny.

Přejít na sekci článku:

Detox sem, detox tam

Detox sem, detox tam zdroj: shutterstock.com

Co si vlastně představit pod pojmem detox pro pleť? Pokud pomineme vnitřní očistu, která pleti prospívá samozřejmě stejně jako celému organismu a také je na pleti velmi dobře vidět, tak vnější cestou jsou speciální pleťové masky. V takovém případě se jedná o masky, od kterých čekáme, že pleť pročistí, podpoří mikrocirkulaci krve a obsahují takové ingredience, které dovedou absorbovat nečistoty a toxiny. Protože zrovna tak, jak kůže dokáže vstřebávat, tak dokáže i vylučovat a zbavovat se odpadních a nežádoucích látek a je dobré jí v tom občas trochu pomoci.

Ale pokud chceme, aby maska zafungovala opravdu co nejlépe a pleť zbavila i toho, o čem jsme vůbec nevěděli, že by se tam mohlo dostat, je potřeba ji na to trochu připravit. Nejprve je samozřejmě nutné pleť důsledně odlíčit a očistit, abychom odstranili to, co je možné jen takto povrchově a neplýtvali schopnosti masky na odstranění něčeho, co zvládne voda a mýdlo. Následně pleť buď nahřejeme teplým ručníkem nebo napářkou, což pomůže otevřít póry a maska může snadněji přilnout k pleti a proniknout hlouběji a odstranit vše, čeho se pleť potřebuje zbavit.

Pokud zvolíme napářku pomocí nahřátého ručníku, tak se nabízí možnost využít k posílení efektu éterické oleje, kdy prostě na horký ručník kápneme pár kapek zvoleného oleje. Množství volíme dle oleje, ale stačí tři kapky, teplo zesiluje jeho účinek. V případě klasické napářky (hrnec teplé vody+ručník přes hlavu) můžeme zvolit buď univerzální prostředek, což je mořská sůl (ideálně z Mrtvého moře) nebo vybrat bylinný odvar podle toho, co naše pleť potřebuje. Univerzálními bylinkami jsou heřmánek nebo měsíček, ale pokud chceme detox na druhou, tak potom kopřiva, čímž navíc získáme i skvělý oplach na vlasy, abychom neplýtvali materiálem.