Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Kouzlo mýdel Dr.Bronner’s - VŠE V JEDNOM

All in one mýdla od Dr. Bronner zdroj: Dr. Bronner

Jedna lahvička, jeden produkt a X možností využití? Přesně to nabízí kouzelná a jedinečná mýdla Dr. Bronner's, která v sobě ukrývají nevídaný potenciál díky kterému jsou na poli přírodní kosmetiky ikonou již více než 150 let. 

Jak se vám líbí představa, že už domů netaháte hromady plastových lahviček nejen kosmetiky, ale také nejrůznějších čisticích prostředků na každý kout domácnosti? Nekonečné zástupy mýdel, šamponů, kondicionérů, pěn na holení, intimních mýdel, mýdel na ruce, prostředky na nádobí, na podlahu, na okna či na nábytek… jednomu by z toho šla hlava kolem. Co kdyby jeden produkt zvládl zastat téměř všechny role - takový ALL-ONE

Nejen že se stane perfektním pomocníkem v domácnosti, který vám ušetří spoustu námahy i peněz, co teprve když bude k tomu všemu ještě biologicky odbouratelný, naprosto šetrný i k té nejcitlivější pokožce a životnímu prostředí a navíc v recyklovatelném poučném obalu.

O značce DR. BRONNER'S

Dr. Bronnerʼs je americká společnost s naprosto unikátní historií a výjimečnou filozofií. Jejím zakladatelem byl Emanuel Heilbronn, narozen v roce 1908 do německo-židovské rodiny, která se již od roku 1858 věnovala výrobě kastilských mýdel, což jsou mýdla vyráběná z čistých rostlinných olejů

S nástupem nacismu Emanuel emigroval do Ameriky, změnil si jméno na Bronner a oprášil rodinnou tradici výroby tuhých i tekutých mýdel. Druhou část sortimentu tvoří zubní pasty, tělová mléka a balzámy na rty

Na konci šedesátých let začal prosperovat, především díky nepřekonatelné kvalitě vyráběných mýdel a jejich šetrnosti vůči životnímu prostředí.

Zásadním cílem značky bylo vytvořit čisté přírodní mýdlo, které svým použitím ani svou výrobou nezatíží životní prostředí. Při výrobě jsou používány přírodní suroviny získané skrze Fair Trade obchod přičemž společnost Dr.Bronner’s není orientována pouze na krátkodobý zisk. Naopak, ve vztazích s dodavateli se soustředí na dlouhodobé benefity pro všechny zúčastněné. 

Mýdla ani jiné produkty Dr.Bronner’s neobsahují žádné syntetické příměsi a jsou vhodná i pro alergiky a velmi citlivou pokožku. Jejich největším kouzlem je multifunkční použití v 8 variantách vůní: Umyjete s nimi jak sebe, tak ovoce nebo zeleninu a využijete je i k ekologickému úklidu celé domácnosti.

Mýdla Dr. Bronner's zkrátka zastanou nespočet rolí a vy tak můžete dát velkolepé sbohem hromadám čisticích přípravků. Hlavní myšlenkou značky stále přetrvává důležitost pozitivního přínosu pro celou planetu

Mýdla Dr. Bronner's se stala nejen nejprodávanější přírodní značkou mýdel v USA, zároveň jsou inspirativním čtivem v mnoha amerických koupelnách.

Filozofie značky

Firma se odjakživa řídí holistickou filozofií, která se stala jejich mantrou. Hlásá, abychom se k Zemi chovali pokorně a její dary využívali s maximální úctou, netrýznili a nepoškozovali lidi ani zvířata.

Co bylo Zemi vzato, musí jí být vráceno.
Zacházejte se Zemí jako s domovem.

Až 18 způsobů využití mýdla!

 1. Mýdlo na ruce
 2. Šampon 
 3. Sprchový gel
 4. Pěna do koupele 
 5. Koupel pro unavené nohy 
 6. Pěna na holení 
 7. Voda po holení 
 8. Mýdlo na intimní hygienu 
 9. Zubní pasta 
 10. Ústní voda 
 11. Masážní prostředek 
 12. Prací gel na ruční praní jemných tkanin, zejména hedvábí a vlny 
 13. Šampon pro zvířata 
 14. Vegiwash 
 15. Na mytí nádobí
 16. Na mytí podlah a dlažby
 17. Odpuzovač hmyzu 
 18. Deodorant

Ovšem tím schopnosti využití mýdla nekončí. Lze ho také použít jako osvěžovač vzduchu (zředěné s vodou v nádobce s rozprašovačem) a jistě by se našly ještě další.

Něco málo z historie - 150 let a 5 generací rodinného výroby mýdla

1858 - Výroba mýdla začíná v Heilbronnerově domě - židovské čtvrti, Laupheim, Německo.

1880' / 90's - Heilbronnerovi vynalezli první tekuté kastilské mýdlo - prodávají ho pod brandem „Madaform“.

1908 - Narodil se Emanuel Heilbronner (Dr. Bronner).

1920's - Emanuel (Emil), jakožto židovský učeň, získává osvědčení o výrobě mýdla od obchodní školy cechu.

1929 - Emilova silná osobnost, sionistické ideály a nápady pro moderní výrobu mýdla vedou ke střetům s otcem a strýcem - emigruje do USA.

1930 - Emanuel radí americkým výrobcům mýdel. S nástupem Hitlera odnímá „Heil“ ze svého příjmení.

1940 - Nacisté znárodňují rodinnou továrnu na mýdlo, Emilovi rodiče jsou deportováni do Osvětimi, kde umírají. Emanuel v USA přijímá titul Dr. Nad jeho vědeckými znalostmi a silným německým akcentem nikdo nepolemizuje.

1948 - Založení společnosti Dr. Bronner's a zahájení výroby tekutého mýdla z máty peprné.

1960's / 70's - Mýdlo Dr. Bronner's se stává ikonickým mýdlem té doby. Mladí lidé se věnují výzvě na etiketách vybízející k míru. Závod se stěhuje do Escondida v Kalifornii. Syn Jim se stává viceprezidentem pro výzkum, vývoj a výrobu.

1980's - Mýdla Dr. Bronner's se stávají mainstreamem. Syn Ralph spolupracuje s Dr. Bronner's na vylepšení poselství na etiketách. Druhý syn Jim zahajuje Bronner Chemical and Technical Consulting — vynalezl pěnový koncentrát, který se dodnes používá při hašení lesních a strukturálních požárů.

1998 - Po Jimově smrti přebírá provoz společnosti jeho 24 letý syn společně s maminkou Trudy a strýcem Ralphem.

2000 - Zahájení exportu Dr. Bronner's mýdel do celého světa.

2008 - Dr. Bronner’s slaví 150 let výroby mýdla a 60 let certifikovaných organických produktů. Rozšiřuje distribuci do Izraele a plní celoživotní sen Emanuela Bronnera.

2011 - Otevření sesterské společnosti  Dr. Bronner’s Germany (DBG) v Düsseldorfu a zahájení distribuce do celé Evropy. 

Dr. Bronner’s spolu se svým Fair Trade dodavatelem kokosových ořechů ze Srí Lanky (Serendipol) uvádějí na trh kokosové oleje.

Oslavte Den Země společně s Dr. Bronner

Každý se může rozhodnout konzumovat a vyrábět produkty způsobem, který regeneruje komunity a ekosystém, spíše než aby je degeneroval. Naše planeta na tom ve skutečnosti závisí.

- Gero Leson, viceprezident pro speciální operace Dr. Bronner's, autor HONOR THY LABEL -

Čím společnost pomáhá odlehčit planetě:

 • Regenerativní organické zemědělství může pomoci zmírnit změnu klimatu
 • Podílí se na projektech regenerativního ekologického zemědělství
 • Obohacují půdu o nové výsadby stromů
 • Používají 100% recyklovatelné obaly
 • Výrazně eliminují množství odpadu a používání vody, kterou přefiltrovávají a znovu používají 
 • Významnou část elektřiny generují pomocí solárních panelů
 • Mýdla jsou 3x koncentrovanější než ostatní běžná mýdla - šetří tak nejen vaši peněženku, ale také životní prostředí (méně odpadu)
 • Dr. Bronner’s používá certifikované složky Fair Trade obchodu, kdykoli je to možné. Znamená to spravedlivé ceny pro zemědělce, životní minimum a vynikající pracovní podmínky pro pracovníky, investice do komunit a respekt k půdě a lidem
 • Palmový olej odebírají od sesterské společnosti Serendipalm v Ghaně - palmy olejné se zde pěstují po staletí; nedochází zde k žádnému novému odlesňování v důsledku procesu pěstování nebo sklizně; pracovníci a zemědělci dostávají spravedlivé ceny a mzdy

5 způsobů, jak můžete ke zdraví planety přispět i vy:

1. Konzumujte rostlinnou stravu. Snížení příjmu masa a mléčných výrobků je nejjednodušší věc, kterou může člověk udělat, aby pomohl zmírnit změnu klimatu.

2. Pěstujte biopotraviny a nakupujte certifikované bioprodukty, kdykoli je to možné.

3. Ředit, ředit, ředit! Čistá kastilní mýdla 18 v 1 od Dr. Bronnera jsou 3x koncentrovanější než většina předních tekutých mýdel, což znamená, že déle vydrží. Používáte-li jej k čištění těla, prádla a nádobí, snižujete počet produktů, které kupujete.

4. Nenechávejte zbytečně protékat vodu a vypínejte kohoutek např. když si zrovna drhnete ruce mýdlem, myjete si hlavu a podobně. 

5. Podpořte místní a regionální farmáře nakupováním na farmářských trzích a v nezávislých obchodech s potravinami.

 

Pomáhejte Zemi s Dr. Bronnerem: