Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

6 důvodů pro 100% rostlinné oleje

6 důvodů pro 100% rostlinné oleje Rostlinné oleje vám v koupelně ukáží své tajemství.
Hana Bartušková
3,9 5
9

6 důvodů pro 100% rostlinné oleje zdroj: shutterstock.com

Nejjednodušším produktem pro čistou pokožku s přírodním složením je mýdlo. A tím nejjednodušším produktem s přírodním složením pro namazanou pokožku jsou docela určitě rostlinné oleje. Jednodruhové, z oříšků a semínek, exotické i místní ze střední Evropy. Je mnoho důvodů proč nastěhovat do své koupelny (a možná i kuchyně) lahvičku 100% rostlinného panenského oleje. My jsme vám jich našli šest.

Přejít na sekci článku:

Protože mají čisté a jednoduché složení...

Protože mají čisté a jednoduché složení... zdroj: shutterstock.com

… kterému navíc hned porozumíte. Na první pohled a není třeba luštit, jestli ten stearyl je vlastně přírodní nebo kýho šlaka ingredience. Stačí se podívat a hned je to jasný, že v ruce držím olivový olej. Možná vás občas trošku zmate INCI název, ale i tak se názvy nejčastějších olejů naučíte hned a není v tom žádná věda. A nemusíte řešit, jestli a co vlastně za chemické ingredience ve složení najdete.

Jediné, na co si je dobré dát pozor, je kvalita oleje. Protože není olej jako olej. A podle druhu zpracování se většinou odvíjí i cena konečného produktu. Oleje je nejlépe vybírat z těch, které jsou vyrobeny lisováním za studena a nejlépe prvním lisováním. Tak má totiž olej největší koncentraci účinných látek, které navíc nebyly znehodnoceny vyšší teplotou použitou při zpracování. Panenské oleje všech možných druhů patří mezi nejkvalitnější a nejhodnotnější přírodní suroviny, a tak si při nákupu nového oleje vyšetřete chvilku a dejte pozor, co vlastně kupujete. Ty kvalitní to na obalu nezapomenou zmínit: za studena, první lisování a panenský!

Související produkt
Avokádový olej, bio 50 ml
Saloos / 143 Kč
Avokádový olej je vhodný pro suchou, velmi citlivou, zanícenou a unavenou pleť. Regeneruje, obnovuje a zvláčňuje. Vyživuje a pěstí. Změkčuje ztvrdlou kůži, pomáhá při lupénce a atopickém ekzému.
Detail produktu