Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Martina Gebhardt Summer Time - Waiting for the sun

Martina Gebhardt Summer Time - Waiting for the sun Krémy Summer Time Martina Gebhardt nemusíte používat jen v létě po slunění, díky zklidňujícím a pečujícím účinkům je použijete po celý rok.
Renata Ježková
5,0 5
6

Martina Gebhardt Summer Time - Waiting for the sun zdroj: biooo.cz

Summer Time byla novinka loňského léta od mojí největší oblíbenkyně Martiny Gebhardt. Jakákoliv jejich novinka je vždycky událost - není to značka, která chrlí jednu sezónní záležitost za druhou. Možná to je pro někoho nuda, ale alespoň víte, že každá nová věc je skutečně špičková a propracovaná záležitost a ne nějaká rychlokvaška, kterou si hodlalo obchodní oddělení vylepšit čtvrtletní rozpočet.

Martina Gebhardt je pro mě jedna z nej značek, které jsem vůbec kdy zkusila a že jsem toho nezkusila málo. Kdybych si měla vybrat jednu, kterou si vezmu na opuštěný ostrov, do hrobu nebo budu muset používat až do konce života a nikdy jinak, bude to vždycky Martina Gebhardt.

Ze tří důvodů.

1Demeter. Certifikát Demeter je ten nejpřísnější, jaký v kosmetice existuje. Povoluje pouze složky z biodynamického pěstování a nedovolí žádnou chemickou modifikaci. Biodynamické zemědělství je ten nejčistší způsob, jak na naší, už tak dost zasviněné, planetě něco vypěstovat. Nepoužívá naprosto žádná hnojiva, kromě speciálně upravených přírodních preparátů, která jsou spíše homeopatiky než hnojivy v pravém slova smyslu. Biodynamické farmy jsou maximálně soběstačné celky, kde jsou věci podřízeny přirozenému koloběhu přírody, rostliny se pěstují v jejich přirozeném prostředí a dodržuje se vegetační cyklus, bere se ohled na přírodní a lunární cykly, sběr surovin probíhá v momentě, kdy má rostlina nejvyšší množství účinných látek, půda se nechává odpočívat, parazité se ničí výhradně pomocí jejich přirozených nepřátel… prostě skutečně neexistuje způsob, jak pěstovat suroviny přirozeněji. Další je pak zpracování surovin, které musí být maximálně šetrné, takže nikdy nenajdete Demeter sprchový gel nebo šampon, zapomeňte také na zázračné molekuly a výsledky dlouholetých výzkumů kalifornských vědců. Ale místo pro zázraky se tam přece najde a tím jsou…

2Spagyrické esence. Záležitost stejně tak zajímavá jako jedinečná. Spagyrie jsou původně alchymistická záležitost a jsou spojovány se středověkým léčitelem Paracelsem. Novodobé spagyrie jsou trochu míň alchymistické a více realistické - jde o to zachytit v jedné, naprosto přírodní esenci, sílu celé rostliny, nikoliv jen její jedné části. Co se nevydestiluje, nevyextrahuje, to se spálí a využije se i popel, který též obsahuje velmi cenné látky. Vše se následně smísí podle alchymistické zásady “solve et coagula” - tedy rozložit a zase složit. Výsledná esence v sobě obsahuje daleko větší potenciál, než samotný extrakt nebo destilát.

3Ingredience. Nejen ty, co v tom jsou, ale také ty, co tam nejsou. V krémech nenajdete žádný glycerin nebo alkohol. Voda není destilovaná, jak je u kosmetiky zvykem, ale čistá, pramenitá (některé “přírodní” značky mají na takové ingredienci založený celý marketing, jak jste si určitě všimli). Místo konzervantů zlato, stříbro a síra. Přehršle rostlinných výtažků a často z rostlin, které mnoho výrobců nepoužívá. Kolikrát jste v kosmetice objevili petrklíč, vilcacoru - kočičí dráp nebo pelyněk?

Toto všechno dohromady dělá z Martiny Gebhardt kosmetiku, která je skvělá nejen na první pohled, ale i na ten druhý a pak i všechny ostatní.

A jak to je tedy s řadou Summer Time a proč na ni píšu recenzi v zimě? Řada Summer Time má totiž letní jen název nebo obal. Jinak je naprosto perfektně celoroční. Certifikace Demeter totiž nepovoluje žádné sluneční filtry, a to ani minerální. Takže Summer Time nemůžeme považovat za klasickou letní řadu, protože nemá žádný udaný sluneční faktor. Krém a lotion ale obsahují výtažky z mrkve a rakytníkový olej, které jednak krém úplně jemně zabarvují, jednak zvyšují odolnost pokožky proti slunečnímu záření. Do obou produktů je navíc přidaný jíl, který působí jako slabý minerální filtr.

Krém ani lotion nelze zaměňovat za běžný opalovací krém a ani to tak není myšleno. Je to komplexní péče o pleť, nikoliv jen opalovací přípravek. Proto je naprosto bez problémů využitelná celý rok.

Já si ale nevybrala ani lotion ani krém, ale “poopalovací” péči aneb “aftersun”. Tím, že je určená k péči o pokožku po slunění, tak obsahuje ještě víc pečujících a regeneračních látek. Moje oblíbená spagyrická esence (nepopírám, že ten alchymistický přesah fakt miluju) je tady ze slunečnice topinambur a je jak z rostliny, tak z kořene. Obsahuje olej z plodů na Havaji nazývaných kukui, které jsou tamtéž symbolem osvícení, ochrany a vnitřního klidu. Pokud to nějakému cynikovi nestačí, tak je tam i spousta prozaičtějších věcí jako třeba kakaové máslo, extrakt z Aloe, černého bezu, zeleného čaje, karotky a spousta dalších.

Nejlepší jsou ale účinky. Kromě míru, klidu, ochrany a osvícení dostanete zklidněnou a jemnou pleť, ať už mléko použijete na obličej, kolem očí či na dekolt. Jeho lehká textura ho předurčuje spíše pro smíšenou pleť, ale moje křehká, dehydrovaná suchá pleť je taktéž naprosto spokojená. Je vynikající jako denní i noční péče, dobře se snese s jakoukoliv formou makeupu (konvenční jsem nezkoušela, jen přírodní tekutý či minerální). Vyhovuje mi, že díky tomu, že není až tak hutné jako některé krémy Martina Gebhardt a tak můžu podle libosti používat a kombinovat olejová séra, bez kterých by můj život nejspíš ztratil smysl (čemuž samozřejmě zabraňuje to osvícení dosažené skrz kukui, takže jsem klidná ;-) ).

Podtrženo, sečteno, Martina Gebhardt opět vytvořila klenot, který se vyplatí zařadit do pleťové péče. Vzhledem k tomu, že je mléko myšleno i jako tělová péče, tak přichází ve 150ml balení, což z něj činí jeden z nejekonomičtějších produktů, který lze vůbec pořídit. Takže pokud jako já už netrpělivě čekáte na slunce, zpříjemněte si čekání a udělejte si Summer Time už nyní. Vaše pleť vám v tom opravdovém slunci následně poděkuje.