Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Masážní oleje

Masážní oleje Masáž olejem je jedna z nejpříjemnějších kosmetických procedur.
Renata Ježková
2,5 5
2

Přejít na sekci článku:

Olej s přidanou hodnotou

Olej s přidanou hodnotou zdroj: shutterstock.com

Protože masáž nemusí být pouze příjemná, ale také skutečně léčivá. Nebo zkrášlovací. Protože je možné využít oleje, které cílí skutečně na konkrétní problém, jako je třeba celulitida. Březový olej od Weledy je právě jedním z těch, které klamou jménem. Nejedná se o olej z břízy, ale o extrakt ve směsi pěstících olejů doplněný dalšími účinnými látkami. Což mu neubírá na účinnosti, právě naopak. Z břízy bychom totiž žádný olej nedostali a nevyužít jejích skvělých detoxikačních vlastností při odstraňování celulitidy by byla skutečně škoda. A pokud chcete dát celulitidě skutečně na frak a ještě podpořit celkovou obranyschopnost organismu, přidejte i Weleda Březový sirup a peeling a pak už jen začněte šetřit na nové plavky.

Ale oleje neřeší jen takové povrchnosti jako je celulitida, ale umějí jít i hlouběji. Třeba arnikový, kde se opět skrývá extrakt z arniky, díky kterému olej dokáže ulevit namoženým svalům nebo unaveným kloubům. Působí i protizánětlivě a podporuje dobré prokrvení pokožky. Kombinace slunečnicového a olivového oleje dodává pokožce dostatečnou výživu a ochranný film, který zabraňuje vysoušení a zlepšuje její vzhled. Je skvělým olejem pro sportovce nebo po jakékoliv fyzické námaze, kdy uleví od bolesti a namožení a urychlí regeneraci. Při pravidelném používání dokáže ulevit i křečovým žilám či působit preventivně.

Masážní oleje pak mohou ulevit i od problémů s pokožkou, ať už je suchá, zánětlivá, křehká nebo ekzematická. Extrakt z měsíčku nebo rakytníkový olej hojí a působí protizánětlivě, takže jsou velmi vhodné pro pokožku, která je podrážděná, špatně se hojí a má tendence k zánětům. Měsíčkový je vhodný i pro nejmenší děti a v případě suché nebo reaktivní pokožky je možné ho použít i před koupelí, která následně nevysuší pokožku tolik. Oproti tomu pupalkový nebo z granátového jablka jsou vynikajícím ošetřením pokožky zralé a svými účinky i vůní zapadají do dané produktové řady Weleda. Granátové jablko je určeno pro péči o pleť a pokožku ve věku od 42 do 56 let, pupalka pak od 56 let věku nahoru. Ovšem jedná se o doporučení, které reflektuje skutečnost, že použité ingredience jsou pro pokožku v tomto věku vhodné a dostatečně regenerační, ale pokud vám přípravek vyhovuje a voní, není žádný důvod, proč jej nepoužívat kdykoliv. Navíc složení je tak bohaté, že oba oleje je možné použít i jako obličejová séra.

Související produkt
Březový olej na celulitidu 100 ml
Weleda / 503 Kč
Březový olej na celulitidu sází na vzácné rostlinné složky, které si s pomerančovou kůží dokážou krásně poradit.
Detail produktu