Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Masážní oleje

Masážní oleje Masáž olejem je jedna z nejpříjemnějších kosmetických procedur.
Renata Ježková
2,5 5
2

Přejít na sekci článku:

Voňavá masáž

Voňavá masáž zdroj: shutterstock.com

Ale aby to nevypadalo, že si masáží musíme pouze řešit nějaké problémy. Ona může být totiž i jen čistě a jednoduše příjemná a v tom případě je naprosto zásadní vůně oleje. Protože to se pak ani nemusí jednat o masáž v pravém slova smyslu, prostě se po koupeli pořádně namažete a pak už si jen užíváte krásné vůně, která vás bude provázet ještě několik hodin. Olej totiž velmi dobře zastoupí tělové mléko a pokud ho použijete menší množství a na pokožku ještě trochu vlhkou, tak se i dostatečně rychle vsákne a je vhodný i k rannímu ošetření. Což je skvělé třeba v případě citrusového pěstícího oleje Weleda, protože jeho vůně je vyloženě ranní, tonizující, tak akorát sladce citronová, aby vás vypravila do dalšího dne s náležitou energií a elánem.

Ale pokud nepotřebujete ani tak elán jako spíš pohlazení, optimismus a zvednout sebevědomí, tak sáhněte po růži. Růžová řada Weleda je celá určena pro věkové rozmezí 28 až 42 let a z toho důvodu se nejedná o čistou opulentní vůni damašské růže, ale lehčí a jemnější variaci na divokou šípkovou růži. Většina produktových řad Weleda má vlastní vonnou kompozici, která je složena z čistých esenciálních olejů a zkomponována tak, aby vhodně korespondovala s věkovým určením nebo účelem daného produktu. Díky tomu si můžeme poskládat celou péči v jedné vůni tak, aby odpovídala našim potřebám i psychickému naladění.

A až budeme potřebovat skutečně vyladit, zklidnit a zrelaxovat, tak na nás čeká levandulový olej, který obsahuje pouze mandlový a sezamový olej pro péči a levandulový esenciální olej, který dokáže zbavit stresu, snížit napětí a odstranit mentální únavu. Je skvělým prostředkem k uvolnění po náročném pracovním dni, při úzkostných stavech nebo k odstranění problémů se spánkem. Jen pro osoby trpící nízkým krevním tlakem není levandule příliš vhodná, neboť právě krevní tlak snižuje. A pokud potřebujete trochu zklidnění i přes den, tak pár kapek oleje vetřených do konečků vlasů vám zajistí závan relaxační vůně kdykoliv, kdy pohodíte hlavou, což oceníte jak vy, tak vaše okolí.