Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Na vlastní kůži: levandulový olej od Purity Vision

Flakon Purity Vision s levandulovým olejem a snítky levandule zdroj: Purity Vision

V BiOOO nás všechny spojuje láska k přírodě, zájem o ekologii a snaha o udržitelnost. Náš sortiment dobře známe a produkty také rádi zkoušíme na vlastní kůži, abychom vám je mohli s čistým svědomím doporučit. V této recenzi naše specialistka na chemické složení Kristýna vyzkoušela bio levandulový olej od Purity Vision.

Příběh značky

Purity Vision je česká rodinná značka s více než desetiletou tradicí a mnoha kvalitními 100% přírodními produkty pro každého. Velmi blízký vztah k ekologii, přírodě a sociálním hodnotám se projevuje nejen při samotném získávání surovin, ale také při výrobě a prodeji produktů. Jako první firma v České republice se můžou pyšnit velmi přísnou certifikací Fair for life, která zaručuje například dobré pracovní podmínky při ruční sklizni surovin. Zakladatelé této krásné a poctivé české značky velmi úzce spolupracují s farmáři, které si důkladně po celém světě vybírají. Zároveň s nimi spolupracují při vývoji té nejšetrnější metody zpracování jednotlivých surovin tak, aby ve výsledném produktu bylo zachováno maximální množství prospěšných látek. Produkty vždy testují doslova na vlastní kůži a za zmínku také stojí využívání výhradně recyklovaných a recyklovatelných materiálů. Výrobky Purity Vision jsou opravdu s láskou dělané a přírodou schválené. Jedním z takových je také Levandulový olej, jak jinak než v bio kvalitě.

Co o produktu říkají?

Pleťový a tělový olej té nejvyšší kvality je připravený metodou macerace z jednotlivých bylinek. V tomto případě je levandule lékařská na několik týdnů naložena do kvalitní směsi bio rostlinných, za studena lisovaných olejíčků. V průběhu extrakce přecházejí účinné látky do tuku a vznikne tak velmi vzácný macerát, který má blahodárné účinky na tělo i mysl.

Macerovaný olej z levandule má mnoho využití a je vhodný pro citlivou, suchou, problematickou i miminkovskou pokožku. Je tvořený kombinací bio slunečnicového, bio jojobového a bio arganového oleje. Výhodou je, že během extrakce přechází do tuku také typická provensálská vůně levandulí a není proto potřeba žádnou další parfemaci přidávat.

Moje osobní zkušenost

Hned na první pohled mě příjemně překvapil krásný skleněný obal s jednoduchým designem. A na ten druhý mě nadchly naložené snítky levandule, což dodává olejíčku úplně jiný rozměr. Za mě je vše dotažené k dokonalosti nejen jednoduchým a přesto velmi funkčním složením, ale také pumpičkou. Ta je pro mě naprostou nezbytností – jednoduše a rychle nadávkuji do ruky, nemusím nic otevírat a zavírat nebo hledat, kde se mi zakutálelo víčko. Tohle je velké plus!

Levandulová vůně je jemnější, než jsem zvyklá, ale o to příjemnější. Myslím, že by neodradil ani ty, kteří nejsou zrovna nadšenci do levandule. Olej jsem nanesla na hřbet ruky, celkem dobře se mi roztíral, ale hlavně – bezvadně se vstřebal a já tak neměla pocit mastné pokožky, jak jsem tomu u většiny olejů zvyklá.

Olej jsem vyzkoušela také ve sprše k umytí pokožky, což se hodí, když spěchám a nechci se pak ještě mazat tělovým mlékem. Měla jsem kůži pěkně hebkou, jen jsem samozřejmě trošku zamastila ručník. Také jsem zkusila olejíček přimíchat do svého pomerančového tělového mléka a to můžu vřele doporučit. Levandule s citrusem jdou prostě krásně k sobě. 

Vzhledem k tomu, že se velmi málo líčím, buď jen kompaktním make-upem nebo BB krémem a nedávám si řasenku, tak mi i krásně odlíčil a očistil pleť. Teď už jen čekám na další deštivý večer a vyzkouším ho také do horké koupele. Uvolňujících a uklidňujících aromaterapeutických účinků levandule ráda využívám.

Hodnotím na 10/10.

Olej splnil očekávání mojí suché pokožky, parádně se aplikuje i roztírá a jemná vůně na kůži přetrvává. 

Bio levandulový olej
Bio Levandulový olej 100 ml
Purity Vision / 288 Kč
Levandulový olej je vhodný pro péči o pokožku celého těla i obličeje a využijete jej také do koupele, k masáži či aromaterapii. Je ideální jako zklidňující péče i pro ty nejmenší.
Detail produktu