Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Na vlastní kůži: Opalovací mléka Lavera

Lavera dva opalovací krémy v přírodě zdroj: Biooo.cz

V BiOOO nás všechny spojuje láska k přírodě, zájem o ekologii a snaha o udržitelnost. Náš sortiment dobře známe a produkty také rádi zkoušíme na vlastní kůži, abychom vám je mohli s čistým svědomím doporučit. Tentokrát si pro vás recenzi připravila naše spoluzakladatelka Míša Masaříková, která na své 11měsíční dceři vyzkoušela opalovací krém Lavera SPF 50. Projekťačka Kristýna zase podrobila Laveru SPF 30 výšlapu v horách i surfování v oceánu. A tady je výsledek.

Příběh značky:

Lavera je světoznámá německá značka přírodní a bio kosmetiky, která se jako jedna z prvních dostala i do řetězců drogerií, a tím začala psát novou kapitolu dějin přírodní kosmetiky. Její vysoká kvalita a příznivé ceny způsobily, že se na přírodní kosmetiku začalo více zákazníků dívat jako na finančně přijatelnou variantu nepřírodních (chemických) prostředků vyráběných petrochemickým a kosmetickým průmyslem. 

Firma Laverana GmbH začínala jako malý rodinný podnik na statku poblíž Hannoveru a v průběhu doby se změnila ve firmu se stovkou zaměstnanců, která dnes vyrábí kontrolovanou přírodní kosmetiku ve vlastních prostorách v krásné oblasti Deistergebirge. Cílem značky je nabídnout kvalitní kosmetiku s přírodním složením, která je vhodná pro citlivou a alergickou pokožku, stejně tak i pro naše nejmenší.

Výroba a certifikace:

Lavera se pyšní certifikáty Bio a NATRUE, které zaručují, že kosmetika neobsahuje žádné chemikálie, silikony, ropu, hliníkové soli ani mikroplasty. Žádné jejich produkty ani vstupní suroviny nejsou testovány na zvířatech a 95 % výrobků je veganská. Účinnost výrobků a kompatibilita s pokožkou je zajišťována díky testům na dobrovolnících a také samotná výroba je ekologická.

LAVERA opalovák pro děti SPF 50

LAVERA OPALOVACÍ MLÉKO VE SPREJI SPF 50 PRO DĚTI 100 ML

Po nanesení se dobře roztírá a zanechává pouze jemný bílý odstín na pokožce, nejde rozetřít absolutně, aby nanesení nebylo vidět, ale u SPF 50+ mléka ani nečekám, že se zcela vstřebá, aby poskytovalo potřebnou ochranu, musí na pokožce něco zůstat.

Pokud je pokožka hydratovaná předem, nevysušená, tedy aplikace proběhla po pravidelném každodenním namazání dětským tělovým mlékem, roztíratelnost se zrychlí.

K moři, do hor, či na delší pobyt pod slunečnou letní oblohou bychom se bez SPF 50 neobešly, pro běžné kratší výlety v ČR bychom zvolily nižší SPF ochranu. Na mléku obzvlášť oceňuji vysoký obsah zinku, který působí protizánětlivě a také jeho zklidňující účinek u podrážděné pokožky. Skvělé je i praktické balení s pumpičkou a jemná, neutrální vůně.
 

LAVERA OPALOVACÍ SPREJ SENSITIV SPF 30 100 ML

Laveru s ochranným faktorem SPF 30 jsem podrobila těžké zátěžové zkoušce při surfu v oceánu, dlouhým hodinám na přímém sluníčku na pláži, i celodenním výletu do hor. A jak tedy obstála? Za mě na jedničku.

V první řadě jde o praktické balení 100 ml, takže skvěle padne do kabelky i do letadla (povolený objem je právě 100 ml balení pro každý výrobek). Rozprašovač zase pomáhá v nanášení správného množství na pokožku. Jelikož mám suchou a citlivou pokožku, dost jsem u  mléka ocenila, že nevysušuje a nezanechává (nebo jen velmi lehce) bílý film, jako tomu tak je u spousty přírodních opalovacích prostředků.

Mléko jsem nanášela opakovaně vždy jen po větším výšlapu v horách nebo po koupání v oceánu. A byla jsem mile překvapena, že i v tropických podmínkách funguje skvěle, ani jednou jsem se nespálila. Za mě tedy super parťák na cesty.

Lavera opalovák SPF 30

TIP: Jak už to u většiny (nejen) přírodních opalovacích krémů bývá, na suché pokožce se hůře roztírají. Proto je dobré se před použitím namazat třeba olivovým olejem, bambuckým máslem nebo jakýmkoliv jiným krémem, pak je použití jedna radost.