Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Na zdraví: není alkohol jako alkohol

Na zdraví: není alkohol jako alkohol Není alkohol jako alkohol.
Hana Bartušková
5,0 5
6

Přejít na sekci článku:

A za třetí: aromatické alkoholy

A za třetí: aromatické alkoholy zdroj: shutterstock.com

Mezi aromatické alkoholy patří například Benzyl Alcohol, Behenyl Alcohol, Cinnamyl Alcohol nebo Phenethyl Alcohol. Dále tam patří tzv. terpenové alkoholy, jako je Linalool, Citronellol, Geraniol. Jsou to organické sloučeniny, které mají příjemnou vůni. Většinou jsou tyto alkoholy složkou éterických olejů a silic, jsou také součástí parfémů a přírodních vůní.

Proč se aromatickým alkoholům vyhýbat? Vonné alkoholy dodávají produktům příjemnou přírodní vůni. Navíc jsou přirozenou součástí éterických olejů, takže pokud jste příznivci aromaterapie, tak na vonné alkoholy určitě někdy někde narazíte. Stejně tak pokud si rádi vyrábíte vlastní kosmetiku z rostlinných a éterických olejů, vonné alkoholy jsou vždy přirozenou součástí.

V kosmetice bývají aromatické alkoholy většinou v malém množství, najdete je na konci INCI seznamu. Velkou nevýhodou je ovšem skutečnost, že vonné alkoholy jsou potenciálními alergeny. Navíc jsou to opravdu silné a agresivní látky, které není vhodné aplikovat na kůži ve větším množství.

Verdikt: V malém množství dodávají vonné alkoholy příjemné aroma. Pokud máte citlivou pokožku, tak vonné alkoholy patří mezi dráždivé složky, kterým byste se měly vyhnout. Nevýhodou ovšem je, že pokud chcete voňavou kosmetiku s přírodním složením, tak právě vonné alkoholy jsou neodlučitelnou součástí té přírodní příjemné vůně.