Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Neem: proč, co a jak?

5,0 5
3

Přejít na sekci článku:

Neemový olej kam se podíváš

Neemový olej kam se podíváš zdroj: shutterstock.com

Neemový neboli nimbový olej se získává lisováním plodů neemového stromu. Můžete ho používat čistý a nebo ho najdete v mnoha přípravcích péče o pleť. Jako čistý funguje skvěle pro mastnou a problematickou pleť, protože působí proti akné, pomáhá dezinfikovat a udržovat pleť čistou. Na druhou stranu vás ale může při prvním použití dost překvapit. On totiž ten čistý a pravý neemový olej docela smrdí. Nebo minimálně nevoní jako čerstvě utržená růže.

Vždycky ale můžete sáhnout po dalších produktech s obsahem neemového oleje:

  • Pro dokonale čistou pleť na to jděte s mýdlem. Čistě přírodní mýdlo obsahuje zmýdelněné oleje a umývá pokožku šetrně a jemně, takže se ho vůbec nemusíte bát. Navíc přidaný neemový olej pomáhá pleti bojovat proti nedokonalostem, působí proti bakteriím a plísním, které můžou způsobovat kožní problémy.
  • Pro krásné vlasy vyzkoušejte neemový šampon. Vlasová péče s neemem je vhodná především pro problematickou a citlivou vlasovou pokožku, neem totiž pomáhá uklidňovat podrážděnou pokožku hlavy a revitalizovat ji. Díky tomu budou vlasy silnější, jemnější a krásnější.
  • Namažte se proti problémům. A nejen proti akné a pupínkům. Ale taky proti ekzémům, psoriáze, lupénce nebo jakkoliv podrážděné a přecitlivělé pokožce. Neem totiž kůži ochrání před dalším poškozením, posílí ji proti problémům a pomáhá s hojením, regenerací a revitalizací pokožky. Na obličeji, ve vlasech i všude po celém těle.