Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Očista dočista - pleťový peeling

Očista dočista - pleťový peeling Pleťový peeling může být velmi prospěšným kosmetickým zákrokem, pokud jsou produkty správně vybrané.
Renata Ježková
4,0 5
5

Očista dočista - pleťový peeling zdroj: shutterstock.com

Peeling je procedura, se kterou se nejspíš setkali i ti, kteří kosmetiku vytrvale ignorují. Čas od času je totiž vždy nějaký módní záchvěv a peeling se dostane na světlo v nejrůznějších podobách - většinou podle toho, co kde v které laboratoři vyrobili a potřebují dostat do oběhu. Nicméně to neubírá peelingu na zajímavosti, ale pokud se chcete rozhodovat podle sebe a nikoliv podle reklamních hesel, neškodí se podívat na peeling trochu blíž. Protože to je jedna z procedur, která vám může být velice prospěšná, pokud je správně vybraný produkt, ale v opačném případě nadělá víc škody než užitku. A přírodní kosmetika nám toho v tomto případě nabízí víc než dost.

Přejít na sekci článku:

Peeling ano nebo ne?

Peeling ano nebo ne? zdroj: shutterstock.com

Smysl peelingu je v tom, že odstraníme z pleti odumřelé buňky a nečistoty, čímž se pleť opticky vylepší a urychlí se regenerace. Názory na tuto proceduru se různí. Jsou značky, které peeling doporučují v rámci každodenní péče, zrovna jako značky, které jím totálně opovrhují jakožto procedurou poškozující povrch pleti a tudíž naprosto nevhodnou. A teď Biooo raď, že ano… Je ale několik kritérií, které můžete vzít v potaz a usnadnit si rozhodování. Prvním je filosofie značky. Používáte komplet péči jedné značky a vyhovuje vám, pleť je bezproblémová a spokojená? Pak se můžete zkusit řídit její filosofií a vyzkoušet/nezkoušet peeling podle toho, jestli jej mají v nabídce. Pokud si nejste jisti, tak je vždy možné zkusit napsat zastoupení značky a zeptat se. Pokud jste ale nezávislejší povahy a nemáte dojem, že chcete slepě následovat jednu kosmetickou doktrínu, zeptejte se toho nejpovolanějšího - své pleti.

Protože ať chceme peeling obhajovat či zatracovat, jedno je jisté - rozhodně je to zásah, který by pleť sama od sebe nepodstoupila a pokud tedy jedeme na čistě přirozené vlně, tak musíme říct peelingu ne. Ale v některých případech by to byla možná škoda, protože třeba ani depilace není nic moc přirozeného (ani příjemného, když už jsme u toho), ale nic hrozného se nám nestane, pokud je náležitě provedena a výsledný efekt je možná pouze estetický, ale rozhodně stojí za to. Zrovna tak pokud zvolíte metodu peelingu, která je v souladu se stavem a typem vaší pleti, tak se rozhodně nejedná o žádný strašlivý zásah do přirozených funkcí pokožky a výsledný efekt bude jen a jen pozitivní.

Obecně se dá říct, že nejlépe bude na peeling reagovat bezproblémová pleť. Jestli je suchá nebo mastná je skoro jedno, protože i pro suchou pleť je možné najít peeling, který jí bude vyhovovat a zároveň ji vyživí. Kritickým je vždy jakékoliv podráždění či narušení povrchu pleti, ať už se jedná o akné, ekzém nebo alergii. V takových případech je lépe si peeling rozmyslet a nechat pleť zahojit, v případě aknózní pleti pak máme na výběr více a můžeme zvolit buď adekvátně jemný peeling nebo chemický, o kterém bude řeč dále. Ideální frekvence je pak jednou týdně, přestože některé typy pleti snesou a dobře reagují i na každodenní peeling, rozhodně by to nemělo být pravidlem. Pokud máte pocit, že zrovna vaší pleti by zvýšená frekvence prospěla, přidávejte postupně a dodržujte pravidlo, že čím častěji peelingujete, tím jemnější by měl přípravek být.