Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Olej nebo sérum?

Olej nebo sérum? Dopřejte své pokožce pleťové sérum.
Hana Bartušková
4,4 5
10

Olej nebo sérum? zdroj: shutterstock.com

Pleťové sérum je takový lepší, účinnější a efektivnější pleťový krém nebo pleťový olej. Má tekutější a jemnější konzistenci, která snadno proniká do pokožky, rychleji se vsakuje a nezanechává mastný pocit. Pleťová séra je možné používat samostatně nebo v kombinaci s oblíbeným pleťovým krémem nebo olejem a představují skvělou součást péče o pleť pro někoho, kdo chce své pokožce nabídnout něco víc.

V přírodní kosmetice můžeme většinou najít dva druhy pleťových sér. První séra mají spíše olejovitou strukturu a jsou tvořena směsicí olejů. Druhý druh sér je tvořen vodou, do které jsou přidány další přírodní složky, jako jsou výtažky, extrakty nebo oleje. Olejová séra jsou vhodná k samostatnému používání, zatímco vodová séra představují spíše určitou nadstavbu běžné péče, aplikují se pod běžný krém nebo pleťový olej.

Přejít na sekci článku:

3 důvody, proč dát přednost olejovému séru před čistým olejem

3 důvody, proč dát přednost olejovému séru před čistým olejem zdroj: shutterstock.com

1 Má lepší konzistenci než čistý olej. Mixem jednotlivých složek se totiž dosáhne uživatelsky přívětivější konzistence. Smícháním výživných hustých olejů a těch s lehčí konzistencí získáte dokonalou směs, která se snadno aplikuje, rychleji se vsakuje a jednodušeji používá.

2 Má účinnější složení. Už jste si někdy říkaly, jak se vyznat v účincích jednotlivých pleťových olejů a proč prostě jeden olej nemůže umět všechno? Tak přesně to vám nabídne směs olejů. No dobře všechno možná ne, ale umí toho hodně. Olejové sérum totiž kombinuje účinky dvou a více čistých rostlinných olejů. Díky tomu je směs efektivnější a přináší pleti víc.

3 Je pro každého. Nevyhovuje vám čistý arganový olej? Protože je příliš hustý a máte pocit, že na pleti sedí? Nebo naopak nemáte rádi hroznový olej, protože je příliš tekutý a špatně se s ním manipuluje? Není nic jednoduššího, než oba oleje nakombinovat. Taková směs je vhodná pro suchou i mastnou pleť, hydratuje a regeneruje. A dvě zdánlivé nedokonalosti dvou druhů olejů vytvoří jednu velkou dokonalost.