Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Olej nebo sérum?

4.4 5
10

Olej nebo sérum? zdroj: shutterstock.com

Pleťové sérum je takový lepší, účinnější a efektivnější pleťový krém nebo pleťový olej. Má tekutější a jemnější konzistenci, která snadno proniká do pokožky, rychleji se vsakuje a nezanechává mastný pocit. Pleťová séra je možné používat samostatně nebo v kombinaci s oblíbeným pleťovým krémem nebo olejem a představují skvělou součást péče o pleť pro někoho, kdo chce své pokožce nabídnout něco víc.

V přírodní kosmetice můžeme většinou najít dva druhy pleťových sér. První séra mají spíše olejovitou strukturu a jsou tvořena směsicí olejů. Druhý druh sér je tvořen vodou, do které jsou přidány další přírodní složky, jako jsou výtažky, extrakty nebo oleje. Olejová séra jsou vhodná k samostatnému používání, zatímco vodová séra představují spíše určitou nadstavbu běžné péče, aplikují se pod běžný krém nebo pleťový olej.

Přejít na sekci článku:

3 důvody, proč dát přednost olejovému séru před čistým olejem

3 důvody, proč dát přednost olejovému séru před čistým olejem zdroj: shutterstock.com

1 Má lepší konzistenci než čistý olej. Mixem jednotlivých složek se totiž dosáhne uživatelsky přívětivější konzistence. Smícháním výživných hustých olejů a těch s lehčí konzistencí získáte dokonalou směs, která se snadno aplikuje, rychleji se vsakuje a jednodušeji používá.

2 Má účinnější složení. Už jste si někdy říkaly, jak se vyznat v účincích jednotlivých pleťových olejů a proč prostě jeden olej nemůže umět všechno? Tak přesně to vám nabídne směs olejů. No dobře všechno možná ne, ale umí toho hodně. Olejové sérum totiž kombinuje účinky dvou a více čistých rostlinných olejů. Díky tomu je směs efektivnější a přináší pleti víc.

3 Je pro každého. Nevyhovuje vám čistý arganový olej? Protože je příliš hustý a máte pocit, že na pleti sedí? Nebo naopak nemáte rádi hroznový olej, protože je příliš tekutý a špatně se s ním manipuluje? Není nic jednoduššího, než oba oleje nakombinovat. Taková směs je vhodná pro suchou i mastnou pleť, hydratuje a regeneruje. A dvě zdánlivé nedokonalosti dvou druhů olejů vytvoří jednu velkou dokonalost.