Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Péče o pleť v zimě

Péče o pleť v zimě Víte, co vaše pleť v zimě skutečně potřebuje?
Renata Ježková
5,0 5
3

Přejít na sekci článku:

Cold cream - studený krém nebo krém do chladu?

Cold cream - studený krém nebo krém do chladu? zdroj: shutterstock.com

Označení “cold cream” vídáme na krémech docela běžně, svůj “studený krém” má kdejaká značka. A co to tedy znamená? V podstatě se jedná o tradiční označení emulze “voda v oleji” a jeho počátky najdeme už ve starém Řecku. Je ještě vylepšen dalšími složkami jako jsou včelí vosk nebo jiné oleje. Dříve se používal nejčastěji olej olivový právě kvůli jeho ochranným vlastnostem. Pokud jste se někdy zkusili namazat čistým olivovým olejem, zjistili jste, že je velmi hutný a špatně se vstřebává. Což z něj ale činí naprosto ideální záležitost na ochranu pleti proti vnějším vlivům. Ač to vypadá logické, tak název neodkazuje k použití v chladném počasí, ale k tomu, že emulze tohoto typu při použití mírně chladí. Díky své konzistenci je ale do chladného počasí víc než vhodný, nicméně také dovede velmi dobře zregenerovat pokožku spálenou sluncem, je vhodný na ošetření extrémně suchých míst na těle jako jsou lokty nebo paty, případně ho můžete použít i pro děti jako pleťový krém nebo krém pod plenky.

Ale pozor, není krém jako krém a to platí i zde. Ekonomika je neúprosná, a tak velká část běžných kosmetických značek začala do svých verzí cold cream používat místo rostlinných olejů ropné deriváty jako jsou vazelína nebo minerální oleje. Pro odlehčení konzistence pak přidáme glycerín a máme krásně hutný bílý krém. Ale naštěstí to jde i jinak, jak se můžeme přesvědčit u Weleda verze. Hutná konzistence ochrání pleť před jakoukoliv nepřízní počasí, zatímco použité oleje pleť vyživí a zjemní. Včelí vosk pak ještě podpoří ochrannou funkci krému a vy získáte věrného parťáka na lyže, na víkendové procházky nebo prostě jen tak, když se vaší pleti zamane být emocionálně nevyrovnaná a vyžaduje zvýšenou pozornost.