Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Péče o pleť v zimě

Péče o pleť v zimě Víte, co vaše pleť v zimě skutečně potřebuje?
Renata Ježková
5,0 5
3

Přejít na sekci článku:

Voda v zimě

Voda v zimě zdroj: shutterstock.com

Možná už jste to také slyšeli - hlavně v zimě nepoužívejte hydratační krémy, voda vám v pleti zmrzne a ... Smysluplný konec ta historka postrádá. Nebo alespoň nějaký efektní, že vám třeba obličej vybouchne a změníte se v ledovou sochu. Tak jistě - namazat se Aloe vera gelem, přestříkat hydrolátem a pak skočit v -20 na snowboard asi nebude ten nejlepší nápad. Ale máte-li pleť dehydrovanou, tak ji potřebujete adekvátně ošetřit, a to bez ohledu na roční období. Nebo spíš s ohledem na něj, jelikož v zimě trpí pleť dehydratací daleko častěji - vysušuje ji mráz, vytopené místnosti a náš snížený příjem tekutin, neboť v zimě tíhneme spíše k teplým nápojům, kterých ale vypijeme daleko méně. Následně je naše pleť zašedlá, mdlá, často se přehnaně mastí nebo reaguje výsevem pupínků a my ji ve finále dorazíme ještě tím, že na ni namažeme vrstvu oleje. Když se potřebujete napít, tak se potřebujete napít, jídlo to nezachrání a pleť je na tom stejně.

Takže hydratujte s klidem dál, ale přidejte na ochraně. Máte-li osvědčený hydratační krém, tak ho používejte, ale pořiďte si hutnější make-up. Nebo použijte hydratační a krém a přes něj naneste tenoučkou vrstvu nějakého ochranného krému či balzámu. To uděláte nejlépe tak, že jej napřed nanesete do dlaní, rozetřete a následně pouze přitisknete k obličeji. A hlídejte si pitný režim daleko více než v létě. V létě je náš jídelníček většinou plný ovoce a zeleniny, které dokáží tekutiny dodat také, ale v zimě nám to často chybí. Navíc skutečně výrazně zvýšit hydrataci pokožky lze pouze vnitřně, zvenčí jde pouze o její svrchní vrstvu a to ještě jen ve velmi malé míře. Pomoci vám může i pravitelné pití Aloe vera, které navíc podpoří celkovou obranyschopnost organismu, takže budete nejen krásní, ale i zdraví, což také není k zahození.

A ani v zimě nesmíme zapomínat na rty. Pokožka na rtech je velmi tenká a velmi rychle vysychá a praská. Omrznou daleko rychleji než zbytek obličeje, navíc se na nich sráží vlhkost z dechu a ta - na rozdíl od vody v krémech - skutečně mrznout může.Takže u ochrany rtů nedělejte kompromisy a pokud je velká zima, klidně rezignujte na rtěnku a ošetřujte rty tak často a tak důrazně, jak je to jen možné. Třeba tyčinkou Everon, která obsahuje kromě jojobového oleje a bambuckého másla také čtyři druhy vosků a to už je pořádná dávka ochrany. Výtažek z vanilky a damašské růže se pak postará o regeneraci a rty tak zůstanou krásné i ošetřené i těch největších mrazech.

Související produkt
Tyčinka na rty Everon 4,8 g
Weleda / 156 Kč
Tyčinka na rty jemnou pokožku zjemňuje a pěstí za pomoci růžového vosku, aniž by zanechávala nepříjemný mastný film. Intenzivně regeneruje a chrání před popraskáním i v mrazech.
Detail produktu