Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Proč používat mýdlo v péči o pleť?

Proč používat mýdlo v péči o pleť? Opravdu mýdlo škodí pleti?
Hana Bartušková
2,6 5
5

Přejít na sekci článku:

To dobré!

To dobré! zdroj: shutterstock.com

Naštěstí se to ale s mýdly začíná obracet k lepšímu. Stále více malých a lokálních výrobců začíná vyrábět mýdlo tradičními postupy, tedy z olejů a bylinek. I v drogériích už pomalu pomaličku můžete koupit přírodní mýdla, které sulfáty ani glycerin neobsahují. Pleť už se tak mýdel bát vůbec nemusí. Pokud je mýdlo opravdu přírodní, tak je k pokožce dokonce šetrnější než leckteré pleťové mycí gely nebo pěny. A navíc je mýdlo často levnější a mnohem praktičtější.

A tak mýdla pomalu a postupně znovu získávají místo v našich koupelnách. Místo sprchového gelu, na ruce a tak. Nojo, ale opravdu můžeme dát mýdlo i na pleť? Samozřejmě, že ano. A dokonce to má spoustu výhod.

  • Mýdlo se velmi snadno používá. Stačí napěnit s troškou vody, nanést a hned smýt. Výhodou je, že mýdlo nenechává povlak na obličeji a jde velmi snadno smýt.
  • Přírodní mýdlo můžete bez problémů používat ráno i večer. Pokožku vyčistí a zanechá jemnou a hebkou.
  • Mýdlo vám vydrží dlouho. I jen malé balení mýdla vám vydrží celé měsíce opravdu pravidelného používání.
  • Mýdlo je skvělé na cesty. Sbalíte ho klidně i do letadla, nikde se vám nevylije a navíc ho použijete na všechno. Na tělo, na pleť, v nouzi i na vlasy.

A tak se nebojte tuhých přírodních mýdel. Však pleti nabízí jenom pořádnou dávku olejů, bylinek, květinových výtažků nebo přírodních másel. Vyberte si tuhé mýdlo podle typu své pleti a zapomeňte na mycí gely nebo pěny. Nakonec takový mycí gel se sulfáty a s glycerinem napáchá na pleti víc škody než obyčejné poctivé přírodní mýdlo.