Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Proti pupínkům i vráskám: kyselina mléčná

Proti pupínkům i vráskám: kyselina mléčná Kyselina mléčná se v kosmetice zvládne postarat o pupínky i vrásky.
Hana Bartušková
5,0 5
4

Přejít na sekci článku:

Řekni, jakou máš pleť...

Řekni, jakou máš pleť... zdroj: shutterstock.com

...a kyselina mléčná vyřeší tvůj problém. Takže jaký máte typ pleti a jak moc kyseliny mléčné vaše pleť zvládne?

Pro problematickou pleť vybírejte produkty s kyselinou mléčnou bez omezení. Mastná a problematická pokožka je často hrubá a pravidelná kyselinová exfoliace jí jenom prospěje. Vyzkoušejte určitě tonikum s obsahem kyseliny mléčné, které při pravidelném používání udrží pokožku jemnou a hladkou. Účinky tonika pak podpořte i krémem s nízkým obsahem kyseliny. Jednou týdně si také dopřejte obnovující kyselinovou masku.

Pro suchou a stárnoucí pleť vyberte pouze jeden produkt s kyselinou mléčnou. Ta může totiž pleť ještě více vysušovat. Na druhou stranu ovšem kyselina mléčná také podporuje lepší vstřebávání dalších účinných látek. Zkombinujte tak tonikum s kyselinou mléčnou a výživný krém. Pokožka bude jemná, hladká a zároveň dokonale vyživená. Podpoříte tak i její regeneraci a obnovu, stejně tak pomůžete pleti bojovat proti předčasným vráskám, které kyselina mléčná zjemňuje a vyhlazuje. Výsledky občas podpořte kyselinovou maskou.

S citlivou pletí buďte opatrní. Kyseliny pokožku dále dráždí a také ztenčují její už tak dost tenkou přirozenou ochrannou vrstvu. Kyselina mléčná patří mezi nejjemnější AHA kyseliny a k pokožce je výjimečně šetrná. I tak ale produkty s kyselinou mléčnou zkoušejte opatrně. Zkuste například čistící gel, který na pokožce zůstává jen omezenou dobu, ale dokáže i tak rozjasnit a zjemnit strukturu pleti. Zhruba každý druhý týden můžete použít i pleťovou masku s kyselinou mléčnou, zkraťte ale dobu působení masky na minimum.