Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Pupínkový detektiv: co neděláte

Přejít na sekci článku:

Neznáte používanou kosmetiku

Neznáte používanou kosmetiku zdroj: shutterstock.com

Komedogenní složky nenajdete jenom v krémech a je vhodné si na ně dávat pozor ve veškeré kosmetice. Především pokud máte problematickou pleť, je opravdu vhodné studovat složení používané kosmetiky. Podráždit pleť a způsobit akné totiž může jakýkoliv přípravek vaší běžné péče. Zkuste proto poznat blíže vámi používanou kosmetiku a možná odhalíte příčinu svého akné.

Abyste lépe poznaly účinky produktů na pokožku, je vhodné zavádět změny do pleťové péče postupně. Nikdy tak neměňte více produktů v jeden den, dodržujte konzistenci pleťové péče a nové výrobky, které jste ještě nezkoušela, postupně zkoušejte alespoň s týdenním odstupem. Až tak dlouho totiž může trvat zjistit, jestli vám náhodou některá složka v nové kosmetice na pleti spíše neškodí a jestli náhodou neucpává póry.

Související produkt
Krém na akné s lopuchovým kořenem 50 ml
Argital / 546 Kč
Krém na akné využívá síly bylinných výtažků, které pokožku dezinfikují, regenerují a chrání ji před opětovným vznikem zánětů. Krém stabilizuje funkci mazových žláz a zanechává tak pokožku čistější.
Detail produktu