Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Pupínkový detektiv: léto

Přejít na sekci článku:

Proti akné v létě: 6 malých tipů

Proti akné v létě: 6 malých tipů zdroj: shutterstock.com

Myjte se. Nepřehánějte to, ale dvakrát denně si obličej určitě umyjte. Volte šetrné čisticí gely, mýdla nebo pěny, které zbaví pleť nečistot a potu, ale které ji nezbaví přirozeného ochranného filmu.

Maskujte. Raději odložte mechanické peelingy, místo toho zkuste pleť pořádně vyčistit zeleným jílem. Ten detoxikuje pokožku, předchází ucpání pórů a čistí póry do hloubky.

Nepřehánějte to s make-upem. Zapomeňte na hutné a mastné make-upy. Ty by s potem a kožním mazem nevytvořily na pleti nic pěkného. Sáhněte raději po lehkém minerálním make-upu.

Zdravě jezte. Léto k tomu svádí. A tak se ponořte do sezónního ovoce a zeleniny. Klidně se přejezte melounem a v horku si dejte k obědu jenom čerstvý salát s grilovaným masem.

Pijte. Když už vynecháte hydratační krém, abyste přes den nezatěžovaly pleť, tak určitě nezapomínejte na vnitřní hydrataci. Pleť to potřebuje.

Nemačkejte si to. Tahle rada platí samozřejmě celoročně, ale v létě tak nějak víc. Každý vymáčknutý pupínek totiž na sluníčku představuje potenciální pigmentovou skvrnu.

Související produkt
Hydrofilní odličovací olej lemon a tea tree 50 ml
Saloos / 135 Kč
Odličovací olej účinně čistí pokožku obličeje a zároveň jí dodává potřebné živiny. Díky obsaženým olejům je odličovač účinný, ale šetrný. Je vhodný pro péči o mastnou a problematickou pokožku s akné.
Detail produktu