Pupínkový detektiv: léto

Přejít na sekci článku:

Proti akné v létě: 6 malých tipů

Proti akné v létě: 6 malých tipůzdroj: shutterstock.com

Myjte se. Nepřehánějte to, ale dvakrát denně si obličej určitě umyjte. Volte šetrné čisticí gely, mýdla nebo pěny, které zbaví pleť nečistot a potu, ale které ji nezbaví přirozeného ochranného filmu.

Maskujte. Raději odložte mechanické peelingy, místo toho zkuste pleť pořádně vyčistit zeleným jílem. Ten detoxikuje pokožku, předchází ucpání pórů a čistí póry do hloubky.

Nepřehánějte to s make-upem. Zapomeňte na hutné a mastné make-upy. Ty by s potem a kožním mazem nevytvořily na pleti nic pěkného. Sáhněte raději po lehkém minerálním make-upu.

Zdravě jezte. Léto k tomu svádí. A tak se ponořte do sezónního ovoce a zeleniny. Klidně se přejezte melounem a v horku si dejte k obědu jenom čerstvý salát s grilovaným masem.

Pijte. Když už vynecháte hydratační krém, abyste přes den nezatěžovaly pleť, tak určitě nezapomínejte na vnitřní hydrataci. Pleť to potřebuje.

Nemačkejte si to. Tahle rada platí samozřejmě celoročně, ale v létě tak nějak víc. Každý vymáčknutý pupínek totiž na sluníčku představuje potenciální pigmentovou skvrnu.