Pupínkový detektiv: šampony a vlasová kosmetika

5,0 5
3

Přejít na sekci článku:

A další péče s oleji

A další péče s olejizdroj: shutterstock.com

Vyhýbat se silikonům jsme se už dávno naučily. Silikony jsou špatné v pleťovém krému i make-upu. Taky už víme, že silikony sice krásně uhlazují vlasy a dodávají lesk, ale také vlasy zatěžují a můžou je i vysušovat. A silikony ve vlasech můžou být i příčinou vašeho akné. Především pokud máte akné na místech, jako jsou záda, dekolt nebo tváře. Prostě na všech místech, kterých se vaše vlasy dotýkají.

Silikony ve vlasové kosmetice jsou využívány nejčastěji v přípravcích pro finální úpravu vlasů. Nanáší se do délek a především na konečky vlasů, kterým dodávají lesk a pomáhají zacelovat a chránit před poškozením. Silikony tak najdete nejen ve vlasových kondicionérech, maskách, ale také v pečujících uhlazujících olejích pro finální úpravu vlasů. Stejně jako silikony můžou na pleť působit i rostlinné oleje, které jsou komedogenní, jako je například olej z pšeničných klíčků nebo kokosový olej, který je velmi oblíbený v péči o vlasy. Tyto oleje a silikony zůstávají ve vlasech, a pokud se vlasy otřou o pokožku, tak se dostávají i na pleť, a můžou tak způsobovat pupínky a akné.

Co s tím? Vybírejte si vlasovou kosmetiku bez silikonů a bez komedogenních olejů. Především se vyhněte vlasovým olejům na bázi silikonů, které se z vlasů nesmývají a používají se jako závěrečná péče. Vyzkoušejte raději péči s arganovým, makadamiovým nebo rakytníkovým olejem a silikonům se vyhněte úplně. Místo nich používejte pro finální úpravu vlasů některý z čistých rostlinných olejů.