Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

RaE - poctivá a pečující kosmetika z Beskyd

Produkty od RaE zdroj: RaE

Beskydy. Malebné pohoří se zalesněnými vrcholky podmalovanými mléčnou mlhou jako z pohádky. 

Oblast, která láká návštěvníky k letním túrám skrze překrásnou přírodu, v zimě otevírají svou náruč všem milovníkům lyžování bělostně zasněžené svahy a literární nadšenci sem putují poznávat rodný kraj spisovatele Petra Bezruče.

A právě v srdci této atraktivní lokality s magickou krajinou se nachází malá česká manufaktura - vyrábějící poctivou, pečující tělovou i pleťovou kosmetiku - RaE.

O značce

Manufaktura z Beskyd je rodinnou firmou, která se s láskou sobě vlastní věnuje výrobě čisté přírodní kosmetiky. Inspiraci nachází ve všudypřítomné panenské přírodě, z níž čerpají blahodárné ingredience pro své produkty.

Kosmetika RaE je zárukou opravdu kvalitního složení jen o několika málo složkách, takže máte vždy záruku její čerstvosti a zároveň přesně víte, co používáte. 

Proto se v každém případě snaží využívat přírodní zdroje, kterými jsou bohatě obklopeni a zcela se vyhýbají používání chemických složek (parabeny, soli hliníku a jiné), PEGů a minerálních olejů. Hotové kosmetické produkty jsou z více než 90 % přírodní, plné blahodárných esencí k pohlazení těla i duše.

Jak to celé vzniklo?

Celý příběh započal v Mexiku, kam manželé (zakladatelé firmy) odcestovali obdivovat mocné vědění místních šamanů o rostlinách a stromech a díky tomu získali cenné poznatky ohledně léčebné a blahodárné síly přírody. 

Inspirováni prožitky z cest, plni dojmů a obohaceni o cenné zkušenosti z oblasti vegetalismu se po návratu rozhodli oprášit často opomíjenou čarovnou moc rostlin a vrhli se na tvorbu vlastních receptur z nichž vychází produkty s blahodárnými účinky na pokožku celého těla.

Co jejich produkty obsahují?

Základem všech pečujících produktů je bambucké máslo - považované za zázrak přírody. Nejenže je bohaté na vitamíny A, D, E a nenasycené mastné kyseliny, působí také jako antioxidant, chrání pokožku před nepříznivými vnějšími vlivy a hloubkově ji hydratuje. 

V kombinaci s jojobovým olejem, olejem z meruňkových jader či květovými vodami tak získáváme perfektní výživné složení a to jen díky pár přísadám!

Originální dřevěné dózy

Ohleduplný vztah k přírodě a pokoru vůči prostředí, v němž žijeme se snaží vyjádřit také prostřednictvím originálních dřevěných obalů, které vznikají z dřevěného odpadu z jejich truhlářské dílny. Tyto obaly jsou chráněny průmyslovým vzorem a dotahují celý koncept k naprosté dokonalosti. Jednoduchost s elegantně-luxusním  nádechem tak čiší z každé jedné lahvičky.

Na vlastní kůži:

Přírodní deodorant roll-on, neutral

Tuhý deodorant RaE jsem si oblíbila hlavně kvůli jeho jemné, intenzivní vůni. Na obalu je sice napsáno bez parfemace, ale vůně je velmi jemná až pudrová.

Díky krémové konzistenci se velmi dobře nanáší, obsažená jedlá soda nikterak nedráždí podpaží, ale je možné,  že citlivějším jedincům by zcela nemusel vyhovovat. V průběhu dne byla potřeba deodorant nanést znovu (na omyté podpaží), což není u přírodních deodorantů nic neobvyklého.

Kombinace bambuckého másla s orchidejí a vanilkou je hodně výživná, zpočátku jsem se bála, že se dostatečně nevstřebá a pokožku zůstane mastná, ale opak byl pravdou. Pokožku krásně hydratoval a po mastném pocitu nezůstalo ani památky.

Bambucké máslo aneb zázrak přírody je v kosmetickém průmyslu stále více skloňovaným pojmem. A není se čemu divit. 

Na naši pokožku má blahodárné účinky, zejména pak na pokožku vysušenou, podrážděnou či se sklony k exzémům nebo šupinatění, na strie či vrásky, k hojení záděr atd. 

Při kontaktu s kůží na teplém těle se rychle rozpouští, snadno roztírá a rychle vstřebává. Má univerzální využití doslova od hlavy až k patě a já sama na něj nedám dopustit.

Proto jsem nadšeně uvítala možnost vyzkoušet bambucké máslo od sympatické české firmy RaE s vůní indického lotosu a kašmíru. 

Oba produkty jsem si ihned zamilovala pro jejich příjemnou, ale nevtíravou vůni, oproti tradičním bambuckým máslům se lépe roztírají a mají jemnou, krémovou konzistenci. 

Osobně doporučuji použít na rozpraskané ruce, suché lokty, nohy nebo rty, které společně s pokožkou rukou v zimě hodně trpí. 

Máslo je krásně hydratuje a vyživí. V zimě ideální k ochraně obličeje na svah, v létě se stane úžasným pomocníkem na výlety na namazání sluncem podrážděné pokožky.  

Produkty mají navíc krásné ikonické balení v dřevěné dózičce, jsou odlišeny barevnou stuhou a pozor! 

Po vypotřebování je lze doplnit náhradní náplní! Za mě geniálně promyšlený tah do posledního detailu. Osobně už vím, koho potěším praktickým, voňavým a krásným dárkem.

 

Udělejte svému tělu radost kosmetikou z Beskyd: