Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: 4x Sportique s jasmínem

Recenze: 4x Sportique s jasmínem S jemnou vůní jasmínu si můžete od Sportique pořídit tělové mléko, sprchové mýdlo, deodorant i pleťové tonikum.
Tým Sportique
5,0 5
1

Recenze: 4x Sportique s jasmínem zdroj: sportique.cz

Přichází jaro a já jako vždycky v tuto roční dobu řeším klasický problém – jak po vleklé zimě probudit a prozářit svou kůži? Kůži, která je bez barvy, matná a nezdravě vypadající. Vyzkoušela jsem různé oleje a jiné doporučené prostředky, tu s lepším, tu s horším výsledkem. Bohužel jsem vlastníkem citlivé kůže, proto nemohu moc experimentovat a volím přírodní kosmetiku s minimem chemie. S potěšením jsem se proto jala vyzkoušet sadu funkční kosmetiky od firmy Sportique, kterou spojuje kromě filozofie značky i jiná věc – jasmínová vůně. Pokud něco dokáže probudit pokožku a nechat ji vykvést do té nejhezčí jarní podoby, bude to jemná květinová vůně. V tomto případě vůně, které se říká královna noci, a kterou mám já sama moc ráda, ačkoliv raději volím její jemnější varianty. Jednou jsem totiž měla možnost přivonět si pravé extrahované silice jasmínu a z té intenzity mě okamžitě rozbolela hlava. Sportique jasmínové produkty voní velmi hezky a příjemně (ani málo, ani příliš) a navíc krásně vypadají, takže po estetické stránce za výbornou. A jak jsou funkční?

Jasmínové tělové a obličejové mýdlo

Hlavně bych podtrhla to obličejové – jsem ráda, že mám čím umývat citlivou a suchou pokožku obličeje, protože kůži nevysušuje a příliš ji nestahuje, tak jako se mi to stávalo u jiných mýdel. Stejně účinně se samozřejmě dá použít i jako tělový šampon. Na to, že se jedná o přírodní mýdlo, tak velmi dobře a efektivně umývá. Neobsahuje žádná chemická dráždidla, žádný laurethsulfát sodný a podobné nepěknosti. A schopnosti udělat funkční mýdlo na přírodním základu si každá citlivá pokožka velmi cení! Bála jsem se toho, že Sportique mýdlo coby sprchový gel nebude kvůli absenci chemie vůbec pěnit – ale při aplikaci na houbičku pění velmi dobře. Výtažek z mořských řas a Aloe vera dodává kůži hydrataci i dávku zklidnění. Mám pocit, že jsem dodala své pokožce tu pravou hydratační péči, aniž bych okamžitě potřebovala aplikovat i tělové mléko.

Jasmínové tělové mléko

Pocitově je jasmínové tělové mléko od Sportique jeden z nejlepších krémů po sprchování. Nanáší se krásně, je hutně mléčné a přitom se velmi, opravdu velmi pěkně roztírá a rychle vstřebává bez pocitu ulepení. Pokožka pak dlouhou dobu jemně a krásně květinově voní. Bambucké máslo a obsažené oleje (makadamový a kokosový) dodávají kůži výživu a hydrataci. Výtažek z mořských řas s vitaminem E a Aloe vera ji zase zklidňují a regenerují. Tělové mléko účinkuje výborně na citlivou pleť, skvěle se osvědčilo na spálenou kůži po opalování. Zkuste to, je to opravdová chladivá úleva!

Jasmínový deodorant

Přírodní deodorant má svá specifika. Není aerosolový, takže aplikace na podpaží je spíše ostřikování než sprejování. Nanášení je tak čistě o zvyku – hlavně deodorantem nezásobíte desetimentrový rádius kolem sebe. Sprej na dvě stříknutí zajistí podpaží dostatečnou ochranu. Deodorant podpaží osvěží a za chvilku je absorbován. Narozdíl od antiperspirantů z drogerie nebrání pocení a neuzamyká pot v těle. Jednoznačné plus! Složení je obohaceno mimo jiné o rostlinný glycerin, který namáhanou pokožku zklidňuje, vyživuje a uzamyká v ní hydrataci. Jen pozor, pokud jej použijete ihned po holení, může deodorant na pokožce lehce štípat díky obsahu alkoholu. Lehká květinová vůně jasmínu se perfektně hodí do letních měsíců; nevydrží ale po celý den a je proto dobré aplikaci v těch největších teplech několikrát denně obnovit.

Jasmínové tonikum

Ideální k dočištění a tonizaci pleti. Ráno a večer po návratu z města jsem za něj opravdu ráda, když vidím, kolik různých nečistot, kožního mazu atp. jde pryč. Zároveň je pokožka osvěžená a hydratovaná. Primárně za tím stojí Aloe vera šťáva a rostlinný glycerin. Zinek pak dokáže stahovat póry pleti, působí antimikrobiálně, je tedy opět vhodný pro moji problematickou pleť. Aloe vera je proslulá pro své uklidňující účinky, zatímco mořské řasy působí hojivě. Pleť tak nedostává jenom dávku hydratace, ale svým způsobem i výživy. Právě tonikum od Sportique považuji z celkového hlediska ve srovnání s jinými značkami za opravdovou pecku.

Hana Špačková