Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Aloe vera gel od Santaverde

Recenze: Aloe vera gel od Santaverde Aloe vera gel, jednoduchá péče o pleť, která skvěle hydratuje a zklidňuje.
Barbora Křížová
3,3 5
6

Recenze: Aloe vera gel od Santaverde zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Hledala jsem, co si dát pod krém, aby pleť byla hezky hydratovaná a svěží. Dostal se mi do ruky aloe vera gel od Santaverde, který splňuje to, co od něj potřebuji. Je lehký, hned se vsákne a hydratuje. Společnost Santaverde si svoje aloe kytičky hýčká a sklízí je až v pěti letech stáří, tehdy, když mají nejvíce účinných látek.

Extra lehká péče s extra velkým efektem díky aloe vera

Aloe vera gel je velice lehký, vůbec ho na pleti neucítíte. Vsákne se do pár vteřin. Pokud se ptáte, jestli po něm nebudete ulepení a zbytečně vám to neucpe póry, tak se nemusíte bát, tento gel nic takového nedělá. Jeho vůně je lehce nakyslá, tak, jak voní čisté aloe. Já osobně následně na pleť vrstvím ještě nějaký hutný krém,  protože tak je pro mě tato kombinace nejúčinnější. Víte proč? Dvě hlavní složky pleti, které zajišťují její pěkný vzhled a funkci, jsou voda a tuk. Pokud je jedna z těchto složek v nějakém minoritním nebo nedostatečném množství, pleť strádá. Vodu pleť ztrácí ze všeho nejdříve. Bez vody pleť všechno hůře vstřebává, takže i když jí pořídíte nějakou mňamku, třeba nějaký hutný krém, může se stát, že ho pleť do sebe těžko vcucne. To samé platí, když používáte oleje. Vždy, opakuji vždy (!), je nutné olej zapracovávat do vlhké pleti! Jinak vám totiž zůstane na povrchu.

Aloe vera místo krému

Mám vyzkoušené, že aloe vera gel si velice oblíbí slečny a dámy, které vyznávají minimální zasahování do přirozených pochodů pleti, tedy že nejraději nepoužívají nic. Z odborného hlediska to pochopitelně není moudré rozhodnutí, protože co není vidět teď, bude o to výrazněji vidět v dalších desetiletích. Aby pleť vypadala a zůstala krásná, je třeba o ni denně pečovat. Pokud z jakýchkoliv důvodů na své pleti nic nesnesete, aloe vera gel bude pro vás dobrou volbou. Pleť dostane hydrataci a lehkou péči, aniž byste měli pocit jakékoliv přeplácanosti.

Aloe vera gel na regeneraci po slunění 

Aloe vera gel můžete použít i po opalování na zklidnění pokožky. Tento gel přirozeně chladí, obsahuje spoustu vody a poměrně značné množství dalších minerálů a vitaminů, které napomáhají proniknutí účinných složek do hlubších vrstev pokožky. Pokud se ovšem po zimě neopatrně sežehnete do ruda, myslím si, že v takovém případě použití panthenolu z lékárny bude správnou volbou.

Nenáročná a lehká péče pro muže

Pokud muž touží po nějaké lehké péči na pleť, ale nemá náladu ani chuť matlat se krémem, být mastný a ulepený, může šáhnout po aloe vera gelu, který se výborně hodí také jako péče po holení. Aloe vera gel má totiž mírné protizánětlivé účinky a dokáže hojit drobné ranky. Pokožka tak bude zklidněná. S tím souvisí i péče pro dámy, skvěle se s ním dají ošetřit místa po depilaci či holení.

Mé dojmy na Aloe vera gel od Santaverde

Tento gel je lehoučký, bude vám stačit malé množství, abyste si ho rozmazali po celé tváři. Pokud se vám po následné aplikaci krému budou tvořit pod prsty hrudky, je to způsobené obsaženou xantanovou gumou, která je ve výrobku gelotvorná a která zlepšuje vzhled suché pleti. Řešením je použít menší množství gelu nebo si ho lehce naředit vodou. Mínusem pro mě je zde balení, konkrétně uzávěr, který je tak trochu nepraktický. Nemá žádné víčko, co by se dalo odklopit, nebo pumpičku, ale pouze otvor, který se otočením dokola buď otevře, nebo zavře. Snadno se tak stane, že aloe vera gel zůstane na víčku nebo obalu a  gel pak opatlá místo, kam si produkt postavíte. Jinak si ale aloe vera gel v mé péči našel své místo a dělá mi dobře, takže si myslím, že takovouhle piksličku budu mít v koupelně vždy.

Související produkt
Aloe vera gel Pur 100 ml
Santaverde / 524 Kč
Aloe vera gel bez parfemace dodává pokožce hydrataci, zklidňuje podráždění a podporuje její přirozenou regeneraci.
Detail produktu