Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Bambucké máslo Sportiqe

Recenze: Bambucké máslo Sportiqe Bio bambucké máslo od Sportique je účinné proti strijím i poškozené pokožce, navíc krásně voní díky éterickým olejům a je zabaleno ve stylové kovové krabičce.
Tým Sportique
5,0 5
4

Recenze: Bambucké máslo Sportiqe zdroj: sportique.cz

Všechno to začalo porodem. Možná to znáte - když jste najednou dva, na všem tak nějak víc záleží, chcete se obklopovat jenom zdravými a přirozenými věcmi, být jaksi víc v harmonii s životem. Na břiše jsem měla strije a kůže byla celkově viditelně vyčerpaná únavným těhotenstvím. Kamarádka mi doporučila bambucké máslo od Sportique.

Asi jako většina lidí, kteří se poprvé setkali s bambuckým máslem, chtěla jsem si ho nejdřív namazat na chleba. Pak jsem začala zkoumat. Dozvěděla jsem se, že bambucké máslo (Shea butter nebo taky Karité) je požehnáním Afriky, že ho tamní ženy používají takřka na vše a že jeho mnohostranné pozitivní účinky jsou dokonce vědecky prokázány. Shlédnutí dokumentu o jeho výrobě na afrických vesnicích mě ještě víc nadchlo. Dřív mě vůbec nenapadlo uvažovat jak to, že v těch extrémních podmínkách mají tamní dámy tak zářivou a viditelně zdravou pleť? Snažím se už nějaký ten rok jíst zdravě, takže fušovat do přírodní kosmetiky pro mě byla jenom další přirozená zastávka.

Sportique prodává svoje bio bambucké máslo v překrásných kovových krabičkách. Celé to má punc něčeho vzácného a stylového, pokud jich máte víc, pak navíc různě barevného a voňavého. A tady je můj zádrhel: krabička je tak pěkná, že jsem si hned nadšeně dělala plány, na co všechno ji po spotřebování másla budu využívat. A ejhle: ono neubývá! Másla stačí aplikovat trochu, je extra hutné (to ale neznamená, že se špatně roztírá, naopak) a tím pádem dlouho vydrží - v ostrém kontrastu ke kuchyňskému máslu se to bambucké nekazí.

Recenze: Bambucké máslo Sportiqe

I po porodu mi zabralo celkem dlouho krabičku vypotřebovat, a to jsem si s ním mazala doslova celé tělo (doporučuji nabírat krouživými pohyby prstů). Přitom bych ráda vyzkoušela všechny vůně, co Sportique v nabídce má! Zkusila jsem zatím levanduli a jasmín s ibiškem a voní božsky – žádná chemie, prostě krásná a „opravdová“ vůně přírodní olejové esence.

A to široké spektrum využití! Pokud bych měla jen zběžně vypočítat, na co všechno se mi bambucké máslo Sportique osvědčilo – hojení drobnějších záděrů, jizviček, popraskaná kůže na kloubech (spolu s vitaminy, protože hypovitaminóza tenhle problém nejčastěji spouští). Máslo aplikuju i na namožené klouby, protože má protizánětlivé a protirevmatické účinky.

Recenze: Bambucké máslo Sportiqe

Doporučila jsem ho kamarádovi na lupénku. Musela jsem se pousmát - kromě díků, že mu to skutečně pomáhá zmírňovat viditelné příznaky ekzému nezapomněl dodat: „to ale nikdy nevypotřebuju!“ Manžel si mým bambuckým máslem maže popraskané rty, protože balzámem by si z obavy o svou mužnost pusu nikdy nenatřel.

Moje kůže je teď skutečně viditelně prozářená a hmatatelně pružnější. Firma Sportique s tímhle produktem odvedla dobrou práci – k bambuckému máslu v bio kvalitě dokázali najít krásné, nenásilné a přírodní parfemace, dát tomu hezounký obal a ještě to prodávat za výbornou cenu. Na letáčku stálo něco o pohlazení přírodou. Věřte mi, já se při používání bambuckého másla pohlazená přírodou skutečně cítím.

Hana Špačková