Recenze: Evolve Cleansing Melt

5,0 5
4

Recenze: Evolve Cleansing Meltzdroj: biooo.cz

Každá se odličujeme jinak. Máme jiné produkty, jiné rituály, volíme jiné postupy. Ale v každém případě si chceme tu chvilku v koupelně co nejvíce zpříjemnit, použít něco jemného, voňavého a samozřejmě také účinného. Něco, co nás zbaví make-upu i nečistot, které se po celém dni nachytaly na obličej. Něco, co pokožku zbytečně nevysuší, naopak o ni pečuje. Něco, co se příjemně používá a každá aplikace pro nás bude potěšením.

Někdo rád hydrofilní oleje, někdo gely, ale já jsem tak zhruba uprostřed. Preferuji jemné krémové pěny či emulze, které perfektně odličují, čistí a přitom nezanechají pokožku vysušenou jak troud. Evolve Cleansing Melt sice není pěna, je to vlastně jakýsi gel, ale při kontaktu s vodou vytvoří jemnou emulzi. Jemný čistící balzám je díky krémovému složení s obsahem olejů vhodný spíše pro normální a sušší pokožku, ale při praktickém používání se mi ukázalo, že jej bez problémů snese i pokožka smíšená. I když je krémový, pleť neucpává, nemastí a nepodněcuje tvorbu zánětů.

Čistící balzám Evolve odličuje make-up za pomoci rostlinných tenzidů a olejů z mandlí a slunečnice. Ty při kontaktu s vodou tvoří již zmiňovanou bílou krémovou emulzi, která by měla rozpustit i odolnější make-up a přitom pokožku nepodráždit. Balzám navíc obsahuje i pomerančovou vodu, která pleť osvěžuje, povzbuzuje její přirozenou regeneraci a sjednocuje barevný tón pokožky.

Recenze: Evolve Cleansing Melt

Balzám má jemnou krémovou konzistenci a stejně tak vůni. Ta je jemná, mírně ovocná, osvěžující a lehce řízlá sladkou vanilkou. A právě tahle vůně vám odličování maximálně zpříjemní. Jako byste si na obličej aplikovaly nějakou sladkost. Ovocný dortík nebo koláč. Kořeněnou čokoládu s kousky ovoce. Fajn je, že tohle mlsání si můžete dopřát denně aniž byste přibrala gram na váze.

Ale ony i ty účinky nejsou k zahození. Balzám je krémový, stačí jej nanést na vlhkou pokožku a lehce promasírovat. Okamžitě se změní v bílou jemnou emulzi, která pokožku doslova příjemně hladí a klouže po ní. Mám tak pocit, že mi balzám z obličeje stáhne všechny šminky, nečistoty a pleť vyčistí do hloubky. Na druhou stranu ji ale nadměrně nevysuší a nepodráždí, ale zase ani neucpe póry. Odlíčí všechno, kromě očí. Na ty jsem si troufla jenom jednou. Odlíčení jako takové sice bylo úspěšné, ale balzám v očích lehce štípe, takže jsem se dalším pokusům raději vyhnula. Ale na druhou stranu, Evolve nikde neuvádí, že je balzám vhodný i pro odličování očí.

Čistící balzám se mi zamlouvá především svou zajímavou příjemnou krémovo- olejovou konzistencí, která pokožku nevysušuje, nedráždí, nezatěžuje a přitom spolehlivě odlíčí. A taky ta vůně.. no prostě jako když se zakousnete do dortíku s vanilkovým pudingem a čerstvým ovocem, jo, přesně takhle to voní.