Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Jarní únava

Jarní únava Jarní únava postihne v určitém měřítku každého z nás, je proto dobré se na ni připravit.
Martina Koubová
4,4 5
9

Jarní únava zdroj: shutterstock.com

Po dlouhé zimě je náš organismus značně vyčerpaný. I když žijeme zdravě, sportujeme a pravidelně užíváme doplňky stravy pro celkové posílení imunity jako jsou zelené potraviny, reishi či cordyceps, období dlouhých tmavých večerů a minimum slunce se na nás prostě podepíše. Jsme unavení hned ráno po probuzení, naše nálada je na bodu mrazu a nemáme chuť vyvíjet jakoukoliv aktivitu, ať už se jedná o tělesný pohyb nebo běžné provozní problémy, jako je třeba úklid domácnosti. Mnohdy se k těmto fyzickým příznakům jarní únavy připojí i psychické vyčerpání, deprese a problémy se spánkem.

Jarní únavu si zažil určitě každý z nás ať už v lehčí či silnější podobě. Někoho pronásleduje s želenou pravidelností každoročně po několik týdnů, někdo si užívá tohle špatné rozpoložení jen několik dnů. Tak nebo tak, s jarní únavou se vyplatí bojovat s předstihem ještě v zimě, abyste si pak v klidu a psychické pohodě mohli užívat prvních jarních paprsků.

Přejít na sekci článku:

Na jarní únavu se připravte již v zimě!

Na jarní únavu se připravte již v zimě! zdroj: shutterstock.com

Na jarní únavu za pomoci přírody je dobré připravit se průběžně už v zimě. Ono co si budeme říkat, než přírodní preparáty zaberou a projeví se jejich pozitivní účinky, chvíli to trvá. Navíc, bylinky a rostliny působí na každý organismus odlišně co se týče intenzity pozitivních účinků. Proto čím dřív začneme, tím lépe pro nás.

V případě jarní únavy chybí našemu organismu především vitaminy A, B, C a D a pak také stopové prvky jako je zinek, lecitin a selen. Nedostatek vitaminů může do jisté míry kompenzovat konzumace exotického ovoce a zeleniny, ale ruku na srdce, kdo jich každý den slupne nějakých 650 gramů, což je doporučená denní dávka? Proto je dobré naše snažení podpořit něčím koncentrovanějším, něčím, co si můžeme dát každý den na lžičku a pohodlně a hlavně rychle slupnout. Dobrým příkladem komplexně působícího produktu, který je plný vitaminů a dalších potřebných látek, je šťáva z Aloe vera. Ta obsahuje hlavně vitamin C a E, vitaminy řady B a také selen a zinek. Aloe posiluje imunitu, podporuje regeneraci organismu a dodává novou sílu.

Ještě intenzivnější účinky než Aloe mají plody Noni. Tohle superovoce je prospěšnými látkami doslova nabité, obsahuje obligátní céčko, selen a také vysoký podíl aminokyselin. Kromě posílené imunity a vyšší odolnosti vůči onemocněním horních cest dýchacích se dočkáte i lepší nálady, jelikož Noni zvyšuje produkci endorfinu, a pocítíte snadnější adaptabilitu v zátěžových situacích i v novém prostředí. A pokud chcete organismus obzvlášť tonizovat a povzbudit, dopřejte si echinaceu. Ta působí povzbudivě na psychickou i fyzickou stránku, zvyšuje naši odolnost a vytrvalost a kromě toho se můžeme dočkat i dalších povzbudivých účinků jako je vyšší odolnost při alergii, rychlejší rekonvalescence po nemocech a celková očista organismu.

Související produkt
Aloe vera šťáva 330 ml
Santaverde / 343 Kč
100% čistá organická šťáva z aloe vera přispívá k přirozené obranyschopnosti, je skvělým antioxidantem a přispívá k udržení normální hladiny cukru v krvi.
Detail produktu