Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Hřejivý a chladivý krém od Sportique

Recenze: Hřejivý a chladivý krém od Sportique zdroj: biooo.cz-Mája Ráblová

Zima, zima, přihořívá, hoří. Tak nějak by se dal popsat účinek zahřívacího gelu od Sportique. Na začátku je to zvláštní a vlastně to spíš chladí, protože krém má skoro až gelovou konzistenci, která je při nanášení studená. Pak možná chvilku je klid. A začne to asi za deset minut. Je tepleji, je tepleji, až nakonec je to jako v ohni. Opravdu to funguje a gel prohřívá důkladně a bez kompromisů. Pálí to jak čert, že si ani v klidu sednout nemůžete. K čemu to ale vůbec je? A ještě to má k sobě chladícího brášku? Na co?

Sportique je nejen značka stylových plechovek plných bambuckého másla nebo krémů na ruce. Ale hlavně je to český výrobce funkčních výrobků pro aktivní způsob trávení volného času. Sportique je udělaný do sportu. A je pro všechny, kteří mají ke sportu blízko. Jdou do toho naplno a občas třeba zapomínají na čas. Pro ty, kteří vyběhnou a nevnímají nic okolo. Nebo si chodí vyčistit hlavu do posilovny. Tak co dělá s výbavou pro sportovce takový lempl, jako jsem já?

Je to jednoduché. Jasně že bych ze všeho nejraději jen proseděla odpoledne u televize, na jedné straně gauče hned za polštářem bych měla misku chipsů, na druhé straně stolku skleničku sladké limonády a na klíně otevřený počítač a minimálně čtyři hodiny se vůbec nehnula. Ale nedělám to. Nedělá to totiž dobře mojí postavě, nedělá to dobře ani mému zdraví a už vůbec to nedělá dobře mým zádům. Víte o tom, že k prodloužení života a zlepšení kvality života stačí podle doktorů 150 minut pravidelného sportu týdně? Tak to je můj cíl. Alespoň trošku toho cardia, k tomu kousek jógy a možná i něco málo posilování. To abych držela pohromadě, mohla se hýbat a třeba se dožila sto let. No a Sportique můžou používat i tak líní sportovci, jako jsem já.

Nejdřív zahřát: Silně hřejivý masážní krém

Barvou je to nenápadný oranžový lehký krém a vůní zase jako lžička bylinek. Tento zahřívací krém můžete použít na spoustu věcí. Teď na podzim je třeba skvělý i jen tak na zahřátí. Přijdete zvenku, máte studené nohy, stačí namazat a krém už zahřátí obstará. Ale ten krém je hlavně skvělý jako příprava těla na cvičení. Namažete na svaly nebo na oblasti plné tuku. A najednou se vám cvičí lépe. Krém dokáže prohřát nejen místo, kam ho namažete, ale zahřeje i celé tělo v závislosti na tom, jak moc si ho namažete. Je to skvělé pro jógu, mnohem snadněji získáte ohebné tělo a mnohem snadněji se dostanete do jednotlivých póz.

Připravte se ale na to, že na pokožce to pálí opravdu hodně, skoro to až není příjemné. A během cvičení se opravdu zapotíte. Ale taky získáte lepší ohebnost a po cvičení se mnohem lépe a více protáhnete. Prohřívací gel můžete namazat i na problematické partie, zlepší prokrvení pokožky a pomůže odbourávat tuky. Díky tomu může zlepšit vzhled pomerančové kůže a přispět i k pevnější a hezčí postavě. Nebude to samozřejmě zadarmo a samotný krém vám stačit nebude. Ale jako pomocník funguje skvěle. A připravte se na to, že krém hřeje opravdu dlouho. Dokonce hřeje i po tom, co ho z pokožky smyjete vodou.

Potom zchladit: Chladivý masážní krém

Po aktivitě si svaly chtějí odpočinout. Takže protáhnout a ideálně jim dopřejte i trošku masáže. Chladivý masážní gel je ideálním pomocníkem po sportovním výkonu. Ať už si chodíte zaběhat nebo skáčete doma přes švihadlo. Chladivým gelem dokážete zklidnit svaly, které nejsou zvyklé se hýbat, i ty, které jsou zvyklé se hýbat až moc. Sportique je tak skvělým pomocníkem, pokud se chcete dostat do kondice a vaše svaly to bolí. Rostlinné výtažky a další pečující složky dokáží proniknout do pokožky a pomáhají uvolnit svalové napětí.

Recenze: Hřejivý a chladivý krém od Sportique

Chladivá masáž je také vhodná pro intenzivní sporty. Pro okamžiky, kdy třeba plánujete běžet maraton nebo si chcete dát pořádný zápas v tenisu. Je skvělá i pro turismus, pro unavené nohy, kterým dáváte zasloužený odpočinek po dvaceti kilometrové túře. Využijete ho i pro oteklé nohy. Spolu s protažením a masáží se svalům uleví, vyhnete se bolesti a druhý den vstanete z postele čerství jako zamlada. Krém je navíc na pokožce opravdu příjemný, je vhodný i pro masáž, má lehkou až gelovou texturu, která se ale pomaleji vsakuje. Voní jako mátové pole a na pokožce jemně chladí. Je to uvolňující, uklidňující a po nadměrné fyzické aktivitě tak příjemné.