Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Krémy na ruce Weleda

Recenze: Krémy na ruce Weleda Krémy na ruce Weleda mají lehkou nemastnou konzistenci, která se snadno vstřebává a přesto poskytnou rukám dostatečnou výživu.
Martina Koubová
3,3 5
3

Recenze: Krémy na ruce Weleda zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Svého oblíbence na mazání rukou už sice mám, ale přesto mi to nedalo a začala jsem pátrat po krému, který by byl stejně dobrý, jen by měl trochu lehčí konzistenci. Co si budeme říkat, ona je ta Martina Gebhardt skvělá, ale úplně nejvhodnější je mazat si s ní packy večer před spaním. Vsakuje se celkem rychle, ale takhle do kanceláře k počítači… je docela mastná. Takže jsem zapátrala po výživném a přesto lehkém krému na ruce a můj pohled padl na Weledu.

Jak už jsem tady zmiňovala, je mi sympatická filozofie téhle značky, to, že kosmetika má působit dobře na pleť i na naše další smysly. A také se mi líbí filozofie klíčové rostliny, kdy je s každou věkovou kategorií spojena jedna bylinka a jedna barva. To s těmi barvami sice u krémů na ruce stoprocentně neplatí, ale přesto mají krásně sytě barevné obaly. A u těchto povrchností ještě chvíli zůstanu: kromě krásné barvičky se vám do rukou dostane kvalitní hliníková tuba, která vám v kabelce rozhodně ostudu neudělá. Je bytelná a vydrží s vámi cestovat bez jakékoliv újmy na zdraví.

Recenze: Krémy na ruce Weleda

Ale zpátky ke krémům. U Weledy si můžete vybírat celkem ze čtyř různých variant krémů na ruce: mandle, pupalka, granátové jablko a rakytník. Složení je, jak bývá ostatně u Weledy zvykem, krátké a účelné. Základem je sezamový olej (v případě mandlového krému je to olej mandlový) doplněný výtažky z bylinek a ovoce. V mandlovém krému, protože je vhodný primárně pro citlivou pleť, najdeme jenom mandlový olej a výtažky z mořských řas. Pupalkový krém je hutnější, kromě sezamového oleje obsahuje i bambucké máslo a pupalkový olej a taky výtažky z pupečníku asijského. Asi nejvýživnější složení má krém s granátovým jablkem, ve kterém najdeme sezamový a slunečnicový olej, bambucké máslo a olej ze semínek granátového jablka. Naopak nejlehčí konzistenci má rakytíkový krém, ve kterém jsou rostlinné oleje obohaceny o rakytníkový olej a včelí vosk.

Ať už sáhnete po kterékoliv variantě Weleda krému, dočkáte se jemné ovocno- bylinkové vůně a lehké konzistence. Krém se do rukou vstřebá téměř okamžitě, jedno, kolik ho na pokožku aplikujete. Nelepí a nemastí a to při mazání během dne oceňuji ze všeho nejvíc. Ale přesto je výživný. Postupně jsem vyzkoušela všechny varianty a se všemi jsem byla stejně spokojená: jemné ruce bez záděr a hebká pokožka.

Recenze: Krémy na ruce Weleda

Na každodenní mazání se mi nakonec nejvíce zalíbila varianta s rakytníkem, a to díky jemné ovocné mírně nahořklé vůni. Je osvěžující a příjemná a na podzim jako dělaná. A v kombinaci s lehkou nelepivou konzistencí a krásným obalem to dělá z Weledy jasného favorita v oblasti krému na ruce na takové to denní mazání.

Pokud jsou vaše ruce sušší, sáhněte spíše po variantně s granátovým jablkem či pupalkou a podle potřeby je můžete doplnit hutnějším mazáním na noc.