Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Litokomplex Hloubková hygiena kůže

Recenze: Litokomplex Hloubková hygiena kůže Čisticí prášek Litokomplex je vhodný pro sušší i mastnější typy pokožky, které vyčistí do hloubky a současně stimuluje jejich regenerační procesy.
Mája Ráblová
5,0 5
17

Recenze: Litokomplex Hloubková hygiena kůže zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Prášková a celkově bezvodá kosmetika je čím dál oblíbenější. A má to hned několik zásadních důvodů!

  • Dostáváte 100% koncentraci produktu!
  • Je vhodná pro cestování. Můžete s ní do letadla, nikde se vám nic nevylije a nezatěžuje batoh při výstupu na hory!
  • Neobsahuje zbytečné konzervanty, parfemace, barviva, pěnidla a další méně či více nebezpečné látky!
  • Naprostá většina těchto výrobků je přírodní a ekologická. Díky tomu je možné si s její pomocí například vyčistit zuby/pleť/vlasy i v potoce v netknuté přírodě!

 

Co ale pro naši pokožku může udělat 70 gramů prášku na bázi minerálů, minerálních solí a jílů od Hloubkové hygieny kůže?

Recenze: Litokomplex Hloubková hygiena kůže

V první řadě musím zmínit jak úžasné je, že čistění pleti v tomto případě neznamená mít půl hodiny na obličeji nějakou masku. Stačí navlhčit pleť, v ruce nebo mističce umíchat z prášku a vody kašičku, nanést a po dvaceti vteřinách až minutě obličej omýt teplou vodou. Výsledek je také zpravidla viditelnější než sebelepší maska, obzvlášť při pár prvních použitích.

Společně s kolegyní jsme podstoupily hloubkovou očistnou kúru po dobu dvaceti dní a zkušenosti, o kterých se tvrdí, že jsou nepřenosné, zde mohu alespoň popsat :).

Katka

Moje pleť je smíšená s rozšířenými žilkami. Trpím na černé tečky velmi mastnou a zánětlivou T-zónu. Dále mám projevy hormonálního akné na lících, po stranách tváří a na krku.

Litokomplex se používá opravdu jednoduše. Používala jsem jej obden jako minutovou masku, po které byla pokožka po umytí pár minut prokrvená a zarudlá, ovšem bez nežádoucího pálení či pnutí. Při první aplikaci mě Litokomplex (nejspíš i vinou rýmy) mě mírně pálil v oblasti nosu, ale poté vše již bylo v pořádku a bez nepříjemných projevů.

Během prvního týdne sice nepřišly obrovské zázraky v podobě zmizení všech nedokonalostí, ale zaznamenala jsem rozdíl v kvalitě kůže. V chladnu a klimatizovaném prostředí jsem neměla pokožku přesušenou a v teple se mi obličej nemastil. Pokožka je na pohmat i na pohled výrazně jemnější, což porozuji již při nanášení BB krému a stejně tak má struktura pokožky vliv na výslednou kvalitu líčení. Pod make-upem nejsou viditelné nerovnosti v podobě pupínků, ztvrdlé, zrohovatělé nebo suché kůže.

Patřím k lidem, kteří běžně nemívají čas ani trpělivost na hodinovou péči o pleť. V případě Litokomplexu se ale vždy těším na rychlé použití a další efektní výsledek s postupným viditelným zlepšením.

Recenze: Litokomplex Hloubková hygiena kůže

Mája

Jsem šťastným vlastníkem ani suché ani mastné pleti, netrpím ani na rozšířené póry, ale semtam se mi udělá nějaký pupínek (především pár dní před menstruací) a na nose mě občas rozčilují černé tečky. Také mám bohužel místy tmavé pigmentové skvrnky jako hřích mládí po nenechavým rukách.

Hloubková hygiena kůže. Naprosto výstižný název, který v prvním kroku vysvětlí, co můžete očekávat, a v kroku druhém (po použití) vás přesvědčí, že název nelže. Prášek po smísení s vodou tvoří příjemnou, jemně nadýchanou směs. Tu nejdříve nanáším ve vetší vrstvě na problematická místa (černé tečky, případná zánětlivá místa a jizvičky po akné). Zbytek jemně nanesu na celý obličej. Litokomplex rozhodně do pleti nevtírám, abych si pokožku zbytečně nepodráždila. Odpočítávám přibližně čtyřicet sekund od pokrytí celého obličeje maskou a opláchnu teplou vodou.

Recenze: Litokomplex Hloubková hygiena kůže

Litokomplex jsem používala každý den. Zaprvé moje pleť vydrží všechno a zadruhé jsem chtěla vidět jak na mě Litokomplex v takto intenzivní kúře zapůsobí.

A verdikt? Pleti se stáhly póry a působí celistvě, má příjemnou zdravou barvu. Pokožku jsem měla jen při prvním použití a po jednom spálení se na slunci trošku začervenalou. Po cca šesti dnech se mi začala v místech jizviček a tmavých skvrnkách tvořit nová kůže a stará se sama odloupla. To mě strašně mile překvapilo, protože jsem nečekala víc než hezčí tonus a texturu pokožky. Po dvaceti dnech používám k líčení už jenom korektor a upřímně ve dnech, kdy je kolem 32°C, je to opravdu výhra! :) Za mě opět úžasné ( od Hloubkové hygieny kůže totiž už vlastním i prášky na zuby)!

Recenze: Litokomplex Hloubková hygiena kůže

Pleť je po použití Litokomplexu dokonale čistá a prokrvená a proto jeho pravidelné použití také zesiluje účinky pleťových sér, olejů a krémů, které následně aplikujete. Po určité době se opravdu pokožka začne chovat jinak. Lépe. Dochází totiž ke zhuštění kožního kolagenu a regeneračním procesům, které v pokožce a podkoží mají probíhat. Proces stárnutí tímto přípravkem nejspíš nezastavíte, ale jistojistě zpomalíte. Na každý pád, čištění pleti minerály, zeminou, jíly a solemi je prostě nesmrtelné. Fungovalo vždy a určitě vždy fungovat bude!