Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Martina Gebhardt růžové tělové mléko

Recenze: Martina Gebhardt růžové tělové mléko Růžové tělové mléko Martina Gebhardt má úžasnou vůni a ještě úžasnější zklidňující účinky.
Jana Konečná
5,0 5
3

Recenze: Martina Gebhardt růžové tělové mléko zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Po dlouhém období, kdy jsem se prakticky od hlavy až k patě mazala bambuckým nebo kakaovým máslem a případně kokosovým olejem, jsem si řekla, že je na čase vyzkoušet nějaké mazání s vícesložkovým složením a zjistit, jestli je moje citlivá pokožka schopná jej snést. Při výběru dostala přednost věhlasná značka Martina Gebhardt, kterou jsem se chystala už dlouho vyzkoušet.

Volba padla na Růžové tělové mléko, protože neobsahuje žádné živočišné složky a je díky tomu vhodné i pro vegany, většinu ingrediencí má v organické nebo dokonce v demeter kvalitě, a taky proto, že vůni růží prostě miluju ☺. Navíc mě zaujal jeho obal s praktickým dávkovačem, který dělá celou aplikaci mnohem hygieničtější a uživatelsky příjemnější. Minimalistický obal s abstraktním motivem růžových plátků jen celý pozitivní dojem završil.

Jak ale tělové mléko obstálo v praxi?

Nejprve se pojďme v krátkosti podívat na jeho složení:

  • Jeho základ je tvořen směsí rostlinných olejů a másel. Olivový, avokádový, šípkový a pupalkový olej spolu v kombinaci s bambuckým a kakaovým máslem slibují pokožce bohatou výživu.
  • Extrakt z růží a růžová voda se postarají o zklidnění případného podráždění, nastartují regeneraci pokožky a navíc tělové mléko i provoní.
  • Extrakt z kořene černého bezu – má posilující účinek a zvyšuje odolnost pokožky.
  • Extrakt z kůry magnolie – má antioxidační a protizánětlivý účinek.
  • Extrakt ze zeleného čaje – působí taktéž jako silný antioxidant a navíc pokožku vypíná, projasňuje a obsažený kofein podporuje látkovou výměnu.
  • Santalový esenciální olej – má prokrvující účinek, čímž zlepšuje pevnost pokožky a také vylepšuje její barevný odstín. Jeho vůně navíc působí antidepresivně.
  • Tělové mléko navíc obsahuje i stopové množství zlata, stříbra a síry. Zlato pomáhá zvyšovat imunitu pokožky, stříbro funguje jako účinná dezinfekce a síra působí protizánětlivě a bojuje tak s drobnými vadami na pokožce. Dohromady pak působí jako přírodní konzervanty a prodlužují trvanlivost mléka.
  • Geraniol a Citronellol - jsou obsaženy v esenciálních olejích destilovaných z rostlinných silic. V tělovém mléku zastávají přirozenou konzervační funkci a navíc dotvářejí celkovou skladbu vůně.

Složení má růžové tělové mléko vynikající a jak tedy dopadlo při běžném používání?

Jako první mě nadchla jeho úžasná vůně. Zpočátku jsem z něj ucítila věrnou vůni růžového keře, která se postupně proměnila v hořkosladkou rostlinnou vůni podobnou té, kterou ucítíte, když roztrhnete růžový lístek. Vůně měla opravdu dlouhou výdrž. Mléko jsem používala většinou na noc po sprše a ještě ráno jsem krásně voněla a vůně růží zvládla provonět i oblečení. Pokud si nepotrpíte na příliš silné vůně, může vám toto mléko nahradit i parfém. Pro vrstvení vůně a ještě větší efekt na pokožku i psychiku bych však doporučila kombinovat tělové mléko s ostatními produkty z růžové řady Martina Gebhardt.

Kromě vůně je dalším plusem tělového mléka to, že se velice rychle vstřebává, takže po večerním rituálu nemusíte čekat věčnost, než vklouznete do pyžama, nebo se s ním můžete v rychlosti přemáznout, i když ráno spěcháte do práce. Díky mojí náladové pokožce, která se jeden den rozhodne být přecitlivělá i na mechanický dotek a další den přežije i přípravky s ne úplně ideálním složením, prošlo růžové tělové mléko opravdovou zkouškou ohněm. A obstálo oproti náladovosti pokožky na výbornou. Pokožku nejen že vůbec nedráždilo, ale naopak příjemně chladilo. Výborně se mi osvědčilo i na ošetření pokožky po holení a myslím, že by se rozhodně dalo použít i na podrážděnou pokožku po slunění.