Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Pleťový elixír Santaverde

Recenze: Pleťový elixír Santaverde Pleťový elixír Santaverde obsahuje kombinaci výživných rostlinných olejů pro jemnou a projasněnou pokožku.
Mája Ráblová
5,0 5
4

Recenze: Pleťový elixír Santaverde zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Elixír. Zní to až magicky. Ale ono to vážně není daleko od pravdy :). Značku Santaverde mám osobně strašně ráda. Nepamatuji si nic, co bych vyzkoušela a nebyla nadšená natolik, abych si onen produkt po pár dnech nekoupila. A pak znova.

Po otevření skleněné lahvičky se skleněným kapátkem a zlatavě svítícím obsahem zavane jedna z nejpříjemnějších vůní, kterou jsem v životě cítila. Příjemně sladká vůně, něco mezi květy, ovocem a čerstvě vyrobeným sladkým pečivem. Uznávám, tuto část textového vyjádření ještě nemám tolik v malíku, ale snad je dostatečně vypovídající věta, že tento elixír na mě působí relaxačně jak fyzicky tak psychicky.

Tento koktejl těch nejlepších olejů pro potřeby pleti je skvost mezi produkty sobě podobnými. Krásně se vsakuje a roztírá a nezanechává mastný film. Pleť je po použití hedvábně jemná, hebká, ale ne mastná. Po pravidelném užívání si člověk tak zvykne na tu krásnou vůni a to, jak kůže získá na pružnosti a barevném sjednocení, že už se nebudete chtít vracet se ke krémům či jednodruhovým olejům.

Recenze: Pleťový elixír Santaverde

U takového produktu s takovým efektem je jasné, že má nádherné složení. Případně naopak, že je plné chemických silikonů apod., které pleť na pohled i pohmat krásně vyhladí (našemu tělu ale v zásadě neprospívají, spíše škodí). Ale nebojte, v tomto případě se jedná o tu první variantu, produkt je čistě z přírodních poctivých ingrediencí.

  • Dominuje olej z meruňkových jadérek, který obsahuje vysoký podíl nenasycených esenciálních kyselin a velice ceněné vitaminy A a E. Působí jako prevence proti stárnutí pokožky, zjemňuje a je mimo to vhodný i při kožních problémech jako je akné nebo ekzémy. Zklidňuje pokožku po slunění a zvyšuje elasticitu pokožky.
  • Dále naleznete v lahvičce olej mandlový, který svým složením je velice blízký kožnímu mazu. Proto je velmi oblíbený v péči o sušší a citlivou pleť či pokožku se sklony k začervenání, svědivosti a loupání.
  • Sezamový olej zastoupený na třetím místě je silně obnovující a zvláčňující. Obsažený sitosterol a esenciální mastné kyseliny opět zabraňují předčasnému stárnutí pokožky a navíc ji ochrání před volnými radikály. Posiluje ochrannou vrstvu pokožky.
  • Ve složení mě potěšil pupalkový olej. Spousta lidí, a tím myslím především žen, zná úžasné účinky pupalkového oleje při vnitřním užití (tlumení příznaků premenstruačního syndromu a klimakteria, a také první pomoc při menstruační nepravidelnosti) avšak i na vnější použití má nenahraditelné účinky. Regeneruje popálenou i zanícenou kůži, napomáhá hojení kožních projevů jako je lupénka, atopický ekzém nebo dermatitida. Lehce se vstřebává bez pocitu mastnoty a ucpávání pórů.
  • Šípkový olej je snad můj nejoblíbenější. Primárně se doporučuje na suchou a zralou pokožku, ale (nejen) moje pokožka - smíšená, místy problematická, tento olej dokáže využít naprosto ve svůj prospěch. Pokožka je po aplikaci šípkového oleje vláčná a hebká. Tento olej je proslulý svými léčivými účinky na nové ale i starší jizvy, dělá opravdu zázraky. Je velice výživný, bohatý na organicky vázané minerály a tím vším si naprosto oprávněně vydobyl své místo v pleťovém elixíru.
  • Takovou raritou je ve složení obsažený mučenkový olej. Ten obsahuje nevídané množství pleti prospěšné kyseliny linoleové a to až ze 75 %. Olej proniká hluboko do pokožky, kde zabraňuje ztrátě vlhkosti, čímž má obrovský vliv na elasticitu pokožky. Mimo jiné obsahuje i vitamin A a C a velké množství antioxidantů.
  • Z éterických olejů v Santaverde elixíru oceníme vyrovnávající pomeranč, zklidňující růžové dřevo, osvěžující bergamon či harmonizující pelargonii. Z důvodu obsahu citrusových esenciálních olejů nedoporučuji použít pleťový elixír a vyběhnout na sluníčko v dalších 12-ti hodinách, jelikož právě pomeranč a bergamot jsou silně fototoxické, tzn. že narušují pokožku v kombinaci se silnějším slunečním zářením a mohou vznikat pigmentové skvrny a další.
Recenze: Pleťový elixír Santaverde

Ve všech ohledech je pleťový elixír neboli “extra rich beauty elixier” pro pleť přínosem. Kůže se opravdu po pár dnech pravidelného používání jeví zdravější a krásnější. Působí mnohem mladším a svěžím dojmem. Až mě překvapilo jak moc, protože oleje používám pravidelně a nečekala jsem žádnou výraznější změnu.

Osobní tip: Tento elixír nemusí sloužit jen jako pleťový produkt, ale také jako vlasový. Vmasírovat pár kapek do délek vlasů a především konečků udělá naše vlasy zářivé a pružnější a při použití malého množství naprosto bez pocitu mastnoty a zatížení. Pár kapek elixíru také můžete kápnout do svého oblíbeného krému nebo pleťové masky čímž je posunete do luxusnějších řad.

Související produkt
Extra rich pleťový elixír 30 ml
Santaverde / 953 Kč
Pleťový elixír s pupalkovým olejem vyživuje suchou pleť díky vysokému obsahu výživných olejů. 
Detail produktu