Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Rakytníkovo-medový peeling na tělo Natura Siberica

Recenze: Rakytníkovo-medový peeling na tělo Natura Siberica Jak získat hebkou a svěží pokožku nejen do plavek? Používejte dvakrát týdně peeling.
Marcela Fröhlichová
4,2 5
6

Recenze: Rakytníkovo-medový peeling na tělo Natura Siberica zdroj: biooo.cz - Marcela Fröhlichová

Která z nás by nechtěla mít hebkou a svěží pokožku těla, obzvlášť když se zase budeme chystat pomalu na plavkovou sezónu. Není to žádný nedostižný sen ani cenově náročná procedura. Stačí do své tělové péče pravidelně zapojit peeling aspoň dvakrát týdně. Tělový peeling zbaví pokožky nánosu odumřelých buněk a uvolní tak místo nově vytvořeným buňkám. Díky tomuto pokožka najednou získává hebkost a svěží zdravou barvu a je připravena přijímat výživu s dalších pečujících produktů.

Co si budeme vykládat, na trhu je druhů peelingu požehnaně a často člověk tápe, který si má vlastně vybrat. Nesmíme zaměňovat pleťové peelingy a tělové peelingy. Co snese naše pokožka těla, rozhodně nemusí snést citlivá pokožka naší pleti. Mezi těmito produkty je totiž velký rozdíl. Tělové produkty mívají mnohem větší abrazivní částečky, kterými se zbavujeme větší vrstvy odumřelých kožních buněk. Oproti tomu ke své pleti musíme být velmi opatrní a používat něžné pleťové peelingy, abychom ji velkými a drsnějšími částečkami nepoškodili. Tělové peelingy mohou obsahovat abrazivní částečky jako je cukr, sůl, mletá kávová zrnka atd.

Natura Siberica a její sibiřské byliny

Proč zrovna peeling od Natura Siberica? Tato ruská značka působí na trhu už dvacet let a nabízí u svých produktů velmi příjemnou kombinaci v poměru cena/výkon. Specifické jsou i přírodní složky, které tato značka používá - sibiřské bylinky, které mají velkou sílu a účinek. Bylinky rostou v drsných podmínkách a firma klade velký důraz na to, aby se sbíraly a zpracovávaly ručně ve vhodnou dobu, kdy bylinky mají největší sílu, aniž by se narušovala biologická rovnováha území. Zanedbatelné není ani to, že značka podporuje udržitelnost a ekologičnost výroby svých kosmetických produktů. Myslím, že si u této značky vybere každý náročný i méně náročný spotřebitel a ceny jsou velmi přívětivé aniž by utrpěla kvalita.

Rakytník řešetlákový

Značka má různé řady produktů a já dnes chci upozornit na řadu s názvem Oblepikha, která využívá blahodárných účinků rakytníku. Rakytník je totiž velmi bohatý na antioxidanty - vitaminy A, C, E, zlepšuje stav pokožky, uklidňuje, zpevňuje a působí proti vráskám. V této kosmetické řadě najdete mnoho produktů na vlasy a tělo.

I na obalu záleží

Rakytníkovo-medový peeling koupíte za 180 Kč a za tu cenu dostanete velké balení o objemu 300 ml, které vám vydrží velmi dlouho. Naprosto skvělý poměr cena/výkon, a že k výkonu se ještě dostaneme. Nemůžu ani vynechat z popisu produktu obal, protože mezi námi - on ten obal dělá taky hodně. Velká kulatá dóza je velmi příjemně barevně vyladěná kombinací tyrkysové a oranžové a ladí tak i s oranžovým obsahem, jehož barvu má na svědomí rakytník. Oko pokaždé rádo spočine na grafice obalu.

Účinky Rakytníkovo-medového peelingu

Jak už bylo řečeno tělový peeling obsahuje větší abrazivní částečky, abychom se zbavili nežádoucí odumřelé vrstvy pokožky. Částečky z jemně mleté soli v tomto peelingu jsou příjemné, struktura není ostrá, přesto nemáte pocit, že “to nic nedělá”. Velmi oceňuji, že peeling obsahuje i pečující složky, které po důkladném “oškrábání” pokožku následně hydratují a vyživují. I když po peelingu a celkové koupeli používáme další pečující produkty, nemám ráda, když mě peeling vysuší a já pak musím dohánět hydrataci spoustou dalšího mazání. V tomto peelingu najdu v jednom kombinaci kvalitního “oškrábání” a zároveň šetrnou péči. Peeling můžete použít na ruce, na chodidla a pokožku celého těla a stále je to příjemné.

Peeling je hustý, když si ho naberu do rukou neroztéká se, dobře přilne na pokožku, v případě potřeby se dá naředit lehce vodou, také ho lze použít na žínku pro lepší peelingový efekt. Pokožka je po použití opravdu hladká a jemná a díky kvalitním složkám i příjemně ošetřená.

Co rakytníkovo-medový peeling obsahuje?

V prvé řadě sůl (sodium chloride) a mořskou sůl (maris sal), která má abrazivní, dezinfekční a hojivé účinky. Na druhém místě najdete bambucké máslo (butyrospermum parkii), které uzamyká hydrataci v pokožce a intenzivně ji vyživuje, díky tomu je pokožka vláčná. Výtažek ze šalvěje má protizánětlivé a zklidňující účinky. Med je další složkou, která dělá z tohoto peelingu skvělý produkt. Med (mel) má totiž přirozeně hydratující účinky a také dokáže uzamknout hydrataci v pokožce, má také antibakteriální účinky, takže spolehlivě zbaví póry nežádoucích nánosů a bakterií, obsahuje enzymy a antioxidanty a tím zvyšuje peelingovou účinnost soli. Samozřejmě nemůžeme ve složení opominout už výše zmiňovaný rakytníkový olej a sibiřské bylinky - např. cedr sibiřský, který uklidňuje, intenzivně regeneruje unavenou pleť a podporuje elasticitu.

S takovýmto složením se tohoto peelingu nemusí bát ani majitelky citlivé pleti.

Určitě doporučuji tento peeling vyzkoušet, protože za příjemnou cenu dostanete velmi kvalitní produkt. Já osobně jsem si z této řady ještě zamilovala rakytníkové tělové máslo, ale o tom zase příště. :)