Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Revitalizační tělové mléko Faith in Nature

Recenze: Revitalizační tělové mléko Faith in Nature Lehké, sladké, svěží, plné vitaminů a minerálů, zkrátka nadupané přírodou- takové je revitalizační tělové mléko od britské značky Faith in Nature.
Karolína Kinclová
5,0 5
4

Recenze: Revitalizační tělové mléko Faith in Nature zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Jemné. Výživné. Nadupané přírodou. S nevtíravou vůní. To by šlo, ne? Přesně takové je totiž revitalizační tělové mléko od Faith in Nature.

Faith in Nature je britská značka, která se snaží zprostředkovat přírodní kosmetiku ideálně všem - mladým, starším (rozuměj moudřejším ;) s požadavky na kvalitu, která ovšem neudělá díru do kapsy, jak se u některých značek s přírodní kosmetikou stává. Faith in Nature se navíc pyšní certifikací Leaping bunny a Vegan, tedy netestují na zvířatech a nepoužívají žádné živočišné složky ani jejich deriváty.

Na co se tedy můžete těšit uvnitř balení (které je mimochodem plně recyklovatelné)?

Slunečnicový olej má takové lipidy, které se podobají těm našim, proto si při aplikaci na pokožku naše tělo vezme maximum živin, a to že jich ve slunečnicovém oleji najdeme! Pleť se tak může těšit na pořádnou dávku například vitaminu E, který se postará o ochranu před volnými radikály způsobujícími předčasné stárnutí (ztrátu pevnosti a elasticity). Olej se také lehce vstřebává a pleť zklidňuje.

Šťáva z aloe vera se vám postará o pěkně hydratovanou a vláčnou pokožku. Nejenže na sebe váže vodu, čímž ji vytahuje do svrchních částí kožní tkáně, ale navíc ji tam zamkne na pět západů, aby se jen tak nevypařila. Navíc aloe vera má regenerační účinky a pokožku obohacuje o nezbytné vitaminy A, B, C a E. Dokáže se tak postarat o narušenou tkáň (například po spálení sluníčkem) a pomůže jí se zahojit a zklidnit.

Bambucké máslo podtrhuje regenerační schopnosti aloe vera, navíc pokožku dokáže promastit i do hlubších vrstev a tkáň tak dostane výživu nejen na povrchu.

Olej z dýňových semínek se pyšní vysokým množstvím zinku, vitaminu E, omega-3 a omega-6 mastných kyselin. Díky této kombinaci vyrovnává barevný tón pleti, který sjednocuje, také pomáhá, aby se narušená tkáň (například v podobě jizviček po akné nebo strií) znovu obnovila. Celkově pleť obdrží zasloužené množství minerálů a vitaminů, které ji dodají možná už ztracenou sílu a pružnost.

Měsíček lékařský je takové pohlazení nakonec. Svým pohlazením pleť zklidní a nechá ji zapomenout na jakékoliv stresové situace z celého dne, které se na ni mohly nalepit během dalšího testu ve škole, vyhrocené porady v práci nebo jen náročného dnu s dětmi.

A je se čeho bát? Není! Máte-li extrémně citlivou pokožku, držela bych se na pozoru kvůli kyselině citronové (mohla by podráždit, na druhou stranu se stará o obnovu svrchní části pokožky, v podstatě působí jako takový peeling) a výtažkům z esenciálních olejů, které by mohly podráždit, ovšem jsou zde obsaženy v tak minimálním množství, že bych nechala strachy za dveřmi a klidně se namazala. Tyto složky (limonene a linalool) jsou zde jen pro podtrhnutí lehké nevtíravé vůně, která není ani úplně sladká, ani úplně svěží, rozhodně vám nepřebije váš oblíbený parfém.

A moje vlastní zkušenost? Na můj vkus trochu déle trvalo, než se mléko plně vstřebalo a bylo potřeba ukázat píli, neboť mi na pokožce zůstával bílý film, který se ale nakonec vsákl. Mléko je spíše lehčího rázu, myslím si tedy, že hodně suché pokožce by nemuselo stačit. Hledáte-li ale něco jemnějšího, co nezanechává mastnou stopu a vaše pokožka zároveň dychtí po vitaminech, pak bych tomuto mléku dala šanci!