Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Dýňový olej

Dýňový olej Dýňový olej využijete po celý rok v kuchyni i koupelně.
Hana Bartušková
3,3 5
6

Přejít na sekci článku:

Dýňová kosmetika

Dýňová kosmetika zdroj: shutterstock.com

Olej z dýňových semínek obsahuje velké množství nenasycených mastných kyselin, ostatně stejně jako většina panenských rostlinných olejů. Pokožku promastí, ochrání proti vnějším vlivům a podporuje regeneraci. Dýňový olej je ovšem výjimečný díky svému vysokému obsahu zinku. Zinek podporuje regeneraci a působí revitalizačně na problematickou pokožku. Působí proti akné, pomáhá pokožku posilovat a předcházet vzniku pupínků nebo černých teček.

Dýňový olej je velmi vhodný i pro stárnoucí pokožku, protože obsahuje ten správný mix přírodních látek, které působí proti degenerativním procesům a proti stárnutí pleti. Regenerační a antioxidační účinky zinku a dalších minerálů podporuje i vysoký obsah vitaminu E. Je vám přes třicet a ještě stále vás trápí akné, navíc vás dostihl i věk a začaly vás trápit vrásky? Odpovědí je dýňový olej.

Vápník, křemík, selen a zinek. To jsou tak zhruba nejčastěji zmiňované minerály, které posilují vlasy, nehty a pokožku. A hlavně ten zinek. No a zinku je dýňový olej prostě plný. Zinek posiluje nehty a vlasy, regeneruje pokožku a působí pozitivně na ekzémy nebo další kožní problémy. Zinek v tabletách můžete bez problémů koupit v každé lékárně... nebo to zkuste s dýňovým olejem. Jeho velkou výhodou totiž je, že ho můžete používat vnitřně i zevně. Takže každý den lžičku dýňového oleje ke snídani pro krásné vlasy a nehty a k tomu každý večer dýňový olej na místa, kde vás to nejvíc trápí:

  • Chcete silné nehty? Vmasírujte malé množství dýňového oleje do nehtových lůžek, zabalte ruce do rukavic a nechte působit přes noc.
  • Padají vám vlasy? Vmasírujte dýňový olej do vlasové pokožky, posiluje kořínky a působí proti padání vlasů. A můžete si dopřát i komplexní olejový zábal pro hebké a lesklé vlasy.
  • Trápí vás pupínky? Nebo jizvičky po akné? Zkuste dýňový olej jako noční regenerační olej. Je vhodný pro mladou i starou pleť, stačí namazat a zinek se o neplechy už postará.