Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Tarika pro čistou pleť

Recenze: Tarika pro čistou pleť Ajurvédská prášková maska Tarika je vhodná pro všechny typy pleti, čistí do hloubky, tonizuje a podporuje přirozené regenerační procesy pokožky.
Mája Ráblová
5,0 5
3

Recenze: Tarika pro čistou pleť zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Na první pohled obyčejný žlutý prášek orientálně vonící, který však stačí smíchat s vodou a vznikne z něj kouzelná kašička. Co takováto čistá přírodní směs namletých bylinek, koření a minerálů může udělat pro naši pokožku? Prášek podle ájurvédské receptury se santalem, kurkumou a mnohými dalšími:

 • Vyčistí černé tečky!
 • Léčí záněty i v hlubších vrstvách kůže!
 • Stahuje rozšířené póry!
 • Vyhlazuje viditelně pleť!
 • Prokrvuje pokožku!
 • Odstraňuje jizvy a to i ty po akné!
 • Zesvětluje pigmentové skvrny!
 • Je skvělou prevencí proti tvorbě i vzniku kožních problémů (akné, růžovka, vyrážky, tmavé skvrny, červenání, žilky v obličeji,..)!
 • Vyživuje pokožku!
 • Stabilizuje produkci mazu!
Recenze: Tarika pro čistou pleť

Tariku lze koupit ve dvou velikostech a to 20 nebo 50 gramů. Ta padesátigramová je skvělou volbou díky svému balení, které nejenže zabrání vysypání prášku po celé koupelně, ale také lze přímo v plastové dóze masku umíchat.

K samotné aplikaci masky doporučuji připravit si:

 • Malou mističku nebo dózu z 50g balení.
 • Tekutou část, kterou přetvoříme prášek v masku. (Nejjednodušší je použít čistou, nejlépe převařenou vodu, ale ještě lépe uděláme pokud zvolíme růžovou vodou, silnější černý čaje nebo pleťové tonikum. Osobně doporučuji čistou Aloe vera šťávu.)
 • Štětec nebo šikovné prsty.

Prášek je velice jednoduše mísitelný s vodou (či jinou tekutinou). Po rozmíchání nanášíme na vyčištěnou pleť a návod doporučuje masku při aplikaci do pleti vmasírovat. Po nanesení vrstvy nám po pár minutách začne maska na obličeji tvrdnout a pokožku stahovat. Masku bychom měli nechat na obličeji alespoň 25 minut. Upřímně, občas s tou dobou působení bojuji, raději bych masku smyla dříve. Tarika vás, stejně jako mě, bude ze začátku trošku štípat. Samotnou mě to překvapilo, protože jsem měla pocit, že mě už nic na obličeji nepálí. Po umytí je pleť červená. Prokrvená a bez černých teček. Napnutá a tak nějak sjednocená a výrazně hladší.

Recenze: Tarika pro čistou pleť

Každá pleť vyžaduje trošku jinou péči a tady je pár mých tipů jak Tariku použít pro různé typy pleti:

 • Smíšená/mastná/problematická pokožka:

Na odlíčenou a vyčištěnou pleť naneseme směs Tariky, silného černého čaje, kapky tea tree oleje a kapky oleje z máty. Po uplynutí doby působení smyjeme masku za pomoci mořské houby, která díky obsahu jódu podpoří regeneraci pokožky. Na takto očištěnou pleť již nic nenanášíme. Pokožka bude vyčištěná a připravena se přes noc dočistit svépomocí.

 • Normální až suchá pokožka:

Po vyčištění pleti aplikujeme na obličej masku z prášku Tarika, který smícháme s čistou Aloe vera šťávou a s pár kapkami šípkového oleje. Po umytí masky naneseme na ještě vlhkou pleť trochu meruňkového nebo jojobového oleje a vmasírujeme. Pokožka bude prozářená a hedvábně jemná.

 • Antiage:

Pro pleť, která vyžaduje již komplexnější péči je též Tarika vhodná a to především díky obsaženým minerálům. Tarika nastartuje přirozené regenerační procesy kůže a podpoří tvorbu nových buněk. Nejdříve očištěnou pleť nahřejeme teplým ručníkem (namočíme čistý ručník do horké vody a pořádně vyždímeme) a pak na pokožku aplikujeme námi umíchanou směs prášku Tarika, růžové vody, pár kapek Fytominerálu a Aloe vera šťávy. Po minimálně 25 minutách masku smyjeme jemnými krouživými pohyby mořskou houbou. Do Aloe vera šťávou navlhčené pleti vmasírujeme pár kapek arganového, šípkového a (nebo) jojobového oleje nejlépe s kapkou éterického oleje z geránia nebo santalu.

 • Proti pigmentovým skvrnám:

Lokálně necháme působit směs z ⅓ lžičky Tariky, pár kapek limetkové šťávy a kousku česneku (ten lze použít i ve formě koření). Po cca 15ti minutách smýt studenou vodou. Na závěr do pleti vmasírovat nejlépe nimbový olej, který též působí proti pigmentovým skvrnám a podílí se na jejich zesvětlení.

Recenze: Tarika pro čistou pleť

S Tarikou je více než doporučeno provést deseti až patnáctidenní kúru, po které svou pleť opravdu nepoznáte. Každý den nanést směs podle typu pleti a nechat působit cca půl hodiny.

Osobní tip: Připravte si sklenici s pitím a brčkem, protože pokud si směs Tariky nedáte pouze lokálně, ale na celý obličej, nejspíš bude nemožné po zaschnutí masky se vůbec napít jiným způsobem. Tarika je úžasný produkt a nabízí nespočet možností, jak ho co nejlépe uzpůsobit požadavkům právě té vaší pleti.