Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Tekuté univerzální mýdlo ALL-ONE! Rose Dr. Bronner's

Recenze: Tekuté univerzální mýdlo ALL-ONE! Rose Dr. Bronner's Jestliže jste četli mé předchozí recenze kosmetiky, možná jste si všimli, že si potrpím na produkty, které se dají využít na vícero způsobů. Ano, mám moc ráda věci, které člověku ušetří nejen čas, ale i peněženku. Mému ostřížímu zraku tudíž neuniklo ani tekuté univerzální mýdlo ALL ONE! od americké značky Dr. Bronner´s. Možná to někomu bude připadat jako přitažené za vlasy, ale tekutá mýdla této značky se dají opravdu použít až na 18 způsobů! Pojďme se tomuto tekutému fešákovi nazlátlé barvy podívat na zoubek.
Sára Goldbergerová
5,0 5
4

Tekuté univerzální mýdlo ALL ONE! Rose Dr. Bronner´s zdroj: BIOOO.CZ

Jestliže jste četli mé předchozí recenze kosmetiky, možná jste si všimli, že si potrpím na produkty, které se dají využít na vícero způsobů. Ano, mám moc ráda věci, které člověku ušetří nejen čas, ale i peněženku. Mému ostřížímu zraku tudíž neuniklo ani tekuté univerzální mýdlo ALL ONE! od americké značky Dr. Bronner´s. Možná to někomu bude připadat jako přitažené za vlasy, ale tekutá mýdla této značky se dají opravdu použít až na 18 způsobů! Pojďme se tomuto tekutému fešákovi nazlátlé barvy podívat na zoubek.

Složení mají tekutá univerzální mýdla ALL ONE! opravdu čisté a jednoduché. Obsahují hlavně zmýdelněné oleje: kokosový, olivový, konopný a jojobový. Obsažen je ještě zvláčňující glycerin, esenciální olej na ovonění, což je vlastně jediná složka, která se v mýdlech liší, a vitamin E. Všechny obsažené oleje navíc mají certifikaci Fair Trade. Podíl konopného oleje je opravdu vysoký, takže je mýdlo vhodné i pro ekzematiky a lidi s hodně citlivou pokožkou. Samozřejmostí je, že mýdlo neobsahuje žádné konzervanty ani syntetické vonné látky, takže je vhodné i pro malé děti.

Univerzálnost mýdla určuje obsažený esenciální olej, ale i tak mají jednotlivé varianty opravdu mnoho využití. Já jsem si vybrala jemnou růži, protože mě její sladká vůně vždy povzbudí a uklidní. Na co všechno mohu růžové tekuté mýdlo použít? V první řadě na mytí rukou a těla, dále pak na mytí vlasů, místo pěny na holení, jako deodorant či lehkou vůni do interiéru, na drhnutí kožichu mého psíka, jako koupelovou pěnu, jako prostředek na ruční praní a dokonce i na vytírání podlahy či na utírání prachu a leštění skla. Zní to překvapivě, ale všechny varianty jsem opravdu vyzkoušela. Jak se mi tekuté univerzální mýdlo ALL ONE! osvědčilo?

Musím říct, že na mytí rukou a těla je tekuté mýdlo opravdu vynikající. Mám sice moc ráda voňavé sprchové gely, ale pocit čistoty mám jen tehdy, když se pořádně vydrhnu houbou na mytí. Sprchový gel mě sám o sobě prostě moc neumyje, alespoň mám takový pocit. U tekutého univerzálního mýdla ALL ONE! je to úplně jiné. Stačí ho jen pár kapek a vytvoří hedvábnou pěnu, která důkladně rozpustí všechny nečistoty a zanechá pokožku čistou. Po opláchnutí mám pocit, jako bych použila klasické tuhé mýdlo, pokožka ale není vůbec vysušená. Tekuté mýdlo se mi poměrně dobře osvědčilo i při mytí vlasů. Pokožku hlavy také vůbec nevysouší a vlasy jsou po uschnutí u kořínků jakoby natužené a krásně načechrané, takže pokud potřebujete dodat vaší hřívě objem, rozhodně ho vyzkoušejte. Místo pěny na holení poslouží tekuté mýdlo také velice obstojně, i můj přítel ho občas používá a je spokojený – pěna dobře drží a holící strojek po ní pěkně klouže.

Tekuté univerzální mýdlo ALL ONE! vytvoří po namydlení jemnou pěnu.

Předchozí způsoby použití možná nejsou tak překvapivé, takže postoupím dál. Tekuté univerzální mýdlo ALL ONE! občas používám i na ruční praní choulostivého oblečení, které je po uschnutí krásně voňavé a měkoučké. Dále ho používám na mytí mého psa, který se sice při každém koupání tváří dost zhrzeně, ale troufám si říct, že jeho kožíšku mýdlo také svědčí (vůně se ale snaží co nejrychleji zbavit). Ve chvílích nouze tekuté mýdlo používám i na čištění pleti, ale to jen výjimečně, abych ji zbytečně nepřesoušela. A když mi dojdou prostředky na vytírání nebo pomocníci na utírání prachu, přidám trochu tekutého mýdla do vody nebo do rozprašovače a vrhnu se na šetrný úklid.

Abych to nějak shrnula: tekuté univerzální mýdlo ALL ONE! je opravdu výjimečný produkt a každý si zajisté najde oblíbený způsob pro jeho využití. Je to ideální věc na cesty, jelikož s sebou nemusíte tahat sto plus jedna lahviček, ale stačí vám jen ta jedna (s peprmintovou variantou si totiž můžete vyčisti i zuby). Výhodou také je jeho neskutečně dlouhá výdrž, protože vám na běžné mytí postačí jen pár kapek. A třešničkou navrch je vydařený retro design obalů, který rozveselí každou koupelnu. Tu mou bude rozveselovat ještě hodně dlouho.