Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

SeventyOne Percent: Sluneční ochrana pro každý typ dovolenkáře

zdroj: seventy-one

Patříte k těm, kdo si léto a rozpálené slunečné dny nedokážou představit bez dovádění u vody? A je jedno, jestli si hodíte chill s partou kamarádů na Slapech, nebo budete brázdit vlny kýčovitě tyrkysového moře. Jisté je, že bez kvalitního opalovacího krému případně krému po opalování to nepůjde. A že nevíte, který přírodní opalovací přípravek si vybrat? Dám vám tip…

SeventyOne Percent

Všichni vodomilové by určitě měli zaměřit svou pozornost na francouzskou značku SeventyOne Percent, která je naprostou nezbytností hlavně pro milovníky vodních sportů. Nespornou výhodou jejích produktů je voděodolnost a to i proti potu a dalším vnějším vlivům.

Značka je doslova vodou pokřtěná, založili ji totiž dva vášniví surfaři s cílem, aby maximálně chránila a pečovala o sluncem namáhanou pokožku, ale zároveň respektovala jejich hřiště, jímž je příroda - zejména rozbouřené vlny oceánu.

Navrhli řadu kosmetických přípravků na opalování a produktů péče o pleť, tvořené na míru pro komunitu surfování, které je více než sport. Je to životní styl.

Zaměřují se především na účinnost, ekologickou odpovědnost a kvalitu produktů s úctou ke spotřebiteli i planetě. Jejich obaly jsou z 55 % tvořené z recyklovaných lahví a dále recyklovatelné.

Proč ten zvláštní název?

Název značky je odvozen od procentuálního zastoupení vody: 70 % země tvoří voda a stejně tak i 70 % lidského těla tvoří voda. Zbývající 1 % představuje procento ze všech výdělků - ty značka věnuje celosvětovému fondu World Vision, který podporuje děti v rozvojových oblastech a jejich přístup k čisté vodě a dalším zdrojům.

Bezpečné opalování pro vás i přírodu

Opalovací produkty SeventyOne Percent, jakožto neviditelná ochrana proti UV uzáření, obsahují 80 - 99 % přírodních složek, tedy vosků, olejů a rostlinných másel díky čemu jsou vhodné i pro tu nejcitlivější pokožku včetně dětské pokožky. Nenajdete v nich žádné škodliviny typu parabeny, sulfáty, silikony, alkohol a další.

Oproti klasickým opalovacím krémům obsahují minerální neboli fyzikální filtry, což znamená, že nepronikají do pokožky, zůstávají na povrchu a vytváří na ní ochrannou vrstvu, díky které se UVB záření odráží od kůže. Fungují okamžitě po nanesení a vydrží na pokožce déle, takže není potřeba tak často reaplikovat. 

Přírodní opalovací krémy jsou šetrné nejen k našemu zdraví. V přírodě jsou zcela odbouratelné, tudíž neškodí ekosystémům (rostlinám, živočichům ani vodě).

VÝHODY MINERÁLNÍCH UV FILTRŮ

  • Minerální UV filtry zůstávají na povrchu pokožky odrážejí sluneční paprsky, aniž by s nimi jakkoli reagovaly. Kdežto chemické UV filtry se do pokožky vstřebávají, UV záření absorbují a přeměňují ho na teplo.
  • Velice dobře ulpívají na pokožce, není potřeba tak často opakovat aplikaci krému. 
  • Fungují okamžitě po aplikaci (u chemických UV filtrů je potřeba alespoň 20 minut po aplikaci čekat, než začne fungovat).
  • Přírodní opalovací krémy s minerálními UV filtry jsou vhodné i pro lidi s velmi citlivou pokožkou, neucpávají póry a nedráždí pleť.
  • Jsou ideální pro těhotné ženy i malé děti, protože jsou absolutně bezpečné.
  • Díky obsahu množství přírodních látek nejen chrání pokožku před sluncem, ale také pečují o pokožku podrážděnou sluncem, zjemňují a vyživují.

Recenze - Univerzální uklidňující balzám Second Skin, 30 ml

Balzám dostává svého jména a opravdu máte pocit, jako kdyby tvořil další vrstvičku kůže. Má hedvábně hebkou texturu, krémovitou konzistenci a průsvitnou barvu s drobnými kousíčky kandelilového vosku, po rozetření na pokožku se krásně vstřebá, nezanechává mastný povlak, jen příjemný ochranný film. Využijete ho jak na pokožku těla, tak místo balzámu na rty, které neuvěřitelně příjemně zvláčňuje a hydratuje. Vysušené a popraskané rty od sluníčka jsou minulostí!

Složení obsahuje blahodárný výtažek z papáji, který slouží jako super antioxidant a ochrana před volnými radikály, kakaové a bambucké máslo se postarají o výživu, zjemnění a ochranu kůže. Jde o skutečnou lahůdku, co vaší pokožce zachutná na první namazání a ke všemu ji provoní dokonale jemnou, lehce nasládlou vůní s neutrálním nádechem, tudíž sedne i těm, kdo si na výraznější vůně u kosmetických produktů moc nepotrpí. 

Praktické balení v tubě z recyklovaného materiálu je taky velkým plusem, jelikož se na pohodu vejde do každé kabelky, tašky, batohu, zkrátka do každého zavazadla, ať už se chystáte na delší dovču nebo menší výlet do přírody. Za mě úchvatný produkt, ihned si vysloužil imageovou fotku na Instáč.