Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Sportique: Bambucké máslo s citronovým olejem

Sportique: Bambucké máslo s citronovým olejem Bambucké máslo s citronovým olejem se hodí skoro na všechno.
Hana Bartušková
5,0 5
5

Sportique: Bambucké máslo s citronovým olejem zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Aneb 5 problémů = 1 řešení. Sportique není jenom kosmetika pro sportovce, ale v sortimentu najdete i vysoce účinné výrobky pro nás lemry, co se chceme jen celý den válet na gauči a vypadat při tom skvěle. Krémy na ruce, krémy na nohy, balzámy na rty nebo právě bambucké máslo s troškou přírodních vůní. Všechno je zabalené v krásných designových plechovkách a vypadá to dobře na nočním stolku i v kabelce. Navíc právě bambucké máslo je nepostradatelným pomocníkem během dne. Můžete si s ním namazat ruce, celé tělo nebo třeba i suché rty. To ale není všechno. Je i spousta dalších možností, jak takové bambucké máslo s úspěchem používat. A pokud si vyberete zrovna variantu s citronovým olejem, tak získáte i něco málo účinků navíc.

Bambucké máslo od Sportique má jemnou hrudkovitou texturu a bílou barvu. Je skoro jako našlehané, bez problémů do něj zaboříte prst a naberete si požadované množství. Máslo se díky tělesnému teplu v dlaních rozpouští a zároveň uvolňuje vůni. Obsahuje totiž citronový olej, který dodává svěží citrusovou vůni. Na pokožce se velmi snadno roztírá, nechává ji promaštěnou, namazanou a provoněnou. Pokud máte ovšem citlivou pokožku nebo alergii na citrusy, tak se této variantě vyhněte a raději si vyberte některou jinou. Pokud ale citrusy můžete, tak věřte tomu, že citronový olej toho umí ve spojení s bambuckým máslem hodně!

Když máte čerstvě oholené nohy a pokožka pne a svědí

Hlavně v létě, když si holíme často nohy, můžeme trpět na suchou pokožku na těchto namáhaných místech. Žiletka a mokré holení vysušuje pokožku, narušuje její obrannou vrstvu a navíc může často i poškodit a pořezat jemnou pokožku nohou. Ale my ji chceme v létě vystavit přece co nejkrásnější. Máte problém se suchou a šupinatou kůží na nohách? Namažte se bambuckým máslem. To podporuje přirozenou regeneraci, obnovuje lipidovou vrstvu a pomáhá pokožce s hojením. Pro hladké nohy po každém oholení.

Sportique: Bambucké máslo s citronovým olejem

Když se na pokožce ukážou skvrny od sluníčka nebo jizvičky

Že je bambucké máslo výživná a regenerační bomba, to ví snad každý. Můžete si s ním namazat cokoliv, vyživuje, regeneruje, zvláčňuje a obnovuje pokožku. Víte ale, v čem je lepší bambucké máslo s citronovým olejem? Kromě toho tedy, že úžasně citrusově voní... Citronový olej má depigmentační účinky a kromě toho, že urychluje hojení jizviček po říznutí, tak i pomáhá zesvětlovat tmavé pigmentové skvrny. Bambucké máslo s citronovým olejem je tak skvělým pomocníkem, když se třeba občas říznete o žiletku nebo škrábnete o větvičku v lese. Bambucké máslo hojí, zatímco citronový olej zesvětluje vzniklé skvrny a jizvičky. Jen se pak nezapomeňte namazat pořádně opalovacím krémem, citronový olej také způsobuje fotosensitivitu pokožky a ta je potom náchylnější ke spálení.

Když máte rozpraskané paty

Nohy ukazujeme v létě opravdu celé. Od konečku palce až po kolena a dál nahoru, kam si kdo troufne. A tak bychom měli o pokožku celých nohou důkladně pečovat. Nejnamáhanější částí bývají paty, které vystavujeme v otevřených sandálcích. Pokožka na patách je suchá, tvrdá a může praskat. Proto je tak důležité se o ni starat. Peeling, pedikúra a hlavně to chce pořádný krém na nohy. Bambucké máslo se vám zdá možná až moc mastné a máte raději lehčí krémy na nohy. Ale zkuste to s ním. Namazat, zabalit do ponožek a ráno jsou paty jako nové. A navíc ta jemná citronová vůně!

Když nebyl čas na manikúru a dělají se vám záděrky

Víte o tom, že zrovna citron patří mezi jeden z domácích receptů pro krásné až dokonalé nehty? Citron má totiž bělicí a exfoliační účinky, díky tomu pomáhá nejen udržovat nehty čisté a se zdravou barvou, ale navíc působí i proti záděrkám a proti přerůstající nehtové kůžičce. Velkou nevýhodou čistého citronu je ale to, že může nehty i poškodit a podráždit nehtová lůžka. Řešení? Dejte kapku citronu do bambuckého másla. To funguje jako regenerace a ochrana. Stačí si bambuckým máslem namazat nehtová lůžka alespoň jednou denně a vaše nehty se ukážou v plné kráse.

Když vás vlasy neposlouchají

Ať už to jsou jemné vlásky u linie vlasů nebo naopak neposedné a suché konečky u dlouhých vlasů. Bambucké máslo to zkrotí všechno. Stačí jenom malé množství másla, asi tak na jeden prst pro vlasy dlouhé po lopatky. Pro malé vlásky u kořínků použijte méně, jen co by se vešlo za nehet. Bambucké máslo pak dejte do dlaní, rozpusťte ho a zahřejte. Jemně uhlaďte vlasy mastnými dlaněmi tam, kde je to potřeba. V délkách vlasů můžete trošku přitlačit a bambucké máslo vlastně vmasírujte do vlasového vlákna a do konečků vlasů. Výsledkem jsou lesklé a hebké vlasy, které navíc svěže citronově voní. Bambucké máslo takto dokáže nahradit uhlazovací spreje, bezoplachovou péči nebo zkrotí vlasy, když zapomenete na kondicionér.