Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Tuhé mýdlo na patero způsobů

Tuhé mýdlo na patero způsobů Tuhá mýdla zažívají comeback a jejich využití je mnohem pestřejší než běžné umytí rukou - pojďme napočítat do pěti.
Marcela Fröhlichová
5,0 5
10

Tuhé mýdlo na patero způsobů zdroj: pixabay.com

Tuhá mýdla jsou klasika, taková klasika, až se chvíli mohlo zdát, že se přežila. S příchodem nových technologií nejčastěji saháme po tekutých formách všeho. Ale naštěstí přírodní mýdla zase zažívají velký návrat. Vracíme se k přírodě, k řemeslu, k ruční výrobě a to je dobře. Začínáme znovu nalézat přednosti tuhých mýdel. Považte. Jsou skladná a určitě se vám nevylijí při cestování do kufru a nemusíte je ani předkládat ke kontrole převážených tekutin. Mají skvělé složení, díky kterému pokožku čistíte a zároveň vyživujete a hydratujete. Je to prostě klasika, která spojuje hned několik funkcí v jednom - velice oblíbený multi-tasking dnešní moderní doby, nemyslíte? Je to ideální spojení klasické formy s novými myšlenkami. I takto se můžete na tu “obyčejnou” kostku mýdla dívat. A že ani vzhled mýdla není často obyčejný, ale naopak velice dekorativní. Není to už jen o tom, umýt si ruce mýdlem. Pojďme si říct, na co všechno můžeme takové mýdlo využít a jak být skvěle namydlení.

Koupel – nejen očista dočista

Samozřejmě největší využití bude mít mýdlo ve vaší sprše či vaně. Přírodní tuhá mýdla obsahují výživné a hydratační složky kombinací několika zmýdelněných rostlinných olejů přes kokosový olej, jojobový, olivový až po konopný a také kvalitní másla. A tyto ingredience se postarají o to, aby se při sprchování či koupeli nevysušila ani citlivá či suchá pokožka. Do mýdel jsou také přidávány esenciální oleje, které propůjčí pokožce nejen vůni, ale i léčivé účinky jednotlivých bylin.

Další paní na holení

Tuhé mýdlo je taky velmi praktické na holení, a to nejen pro muže. Mýdlo vytvoří v kombinaci s vodou příjemnou pěnu a emulzi, po které pojede holicí břit jako po másle. Výživné složky zde zapůsobí i proti vysušení a následném podráždění pokožky, které se nezřídka po holení děje. Navíc nemusíte sahat ve sprše po dalším extra produktu, jako je třeba pěna na holení.

Masáž prosím

Už jste někdy vyzkoušeli tuhé mýdlo jako tělový peeling? Tuhé mýdlo je totiž ideální nositel struktury, dají se do něho zamíchat přírodní abrazivní složky, jako je třeba káva nebo ovesné vločky, které umí jemně, ale účinně vyhladit. Díky tomu, že je mýdlo ve formě tuhé kostky, při koupeli už zároveň masírujete a prokrvujete povrch pokožky. A např. takový citrus či rozmarýn je na masáž úplně ideální. A pšššt, taky na celulitidu.

Namydlený obličej

Mýdla ale nemusíte používat pouze na tělo. Velice dobře s nimi vyčistíte i pleť, především pokud máte mastnou a smíšenou pleť. Mýdlo s vodou opět vytvoří krémovou pěnu, která kvalitně vyčistí pleť od make-upu a nečistot, a pleť bude po vyčištění jemná a hladká. Jen dbejte na to, aby vaše mýdlo, které použijete na pleť, mělo opravdu přírodní složení. Běžná mýdla, která koupíte v obchodech na pleť nepatří, protože obsahují spoustu složek, které mohou velice vysušovat až dráždit pleť. S přírodními mýdly je to však jinak, díky použitým olejům jsou mnohem šetrnější.

Voňavý prádelník

Mýdla byly odjakživa výborným voňavým prostředkem, který provoněl prádlo v šuplíku. Tahle tradice našich babiček a prababiček poněkud zanikla s příchodem různých tekutých aviváží, ale zatímco aviváž rychle vyprchá, mýdlo ležící v prádelníku provoní prádlo na delší dobu. A bude se vám krásně usínat, až budete vdechovat uklidňující vůni levandule z čistě povlečeného polštáře a přikrývky.

Tak jak se vám líbí? Není tuhé mýdlo ideální společník? A to nejen na cesty, ale na každodenní použití. A s nadcházejícími vánočními svátky to je i tip na hezký drobný dárek.

Související produkt
Tuhé mýdlo Citrus-Orange 140 g
Dr. Bronner's / 205 Kč
Mýdlo s osvěžující vůní citrusů má jemné složení, a hodí se tak i k mytí citlivé či ekzematické pokožky. Pomáhá ji vyživovat, regenerovat a zklidňovat.
Detail produktu