Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Víte, čím vším se můžete odlíčit?

Víte, čím vším se můžete odlíčit? Každý večer pokožku odličte.
Hana Bartušková
4,2 5
14

Přejít na sekci článku:

Odlíčení máslem

Odlíčení máslem zdroj: shutterstock.com

Přírodní másla fungují stejně jako oleje. Jsou to vlastně takové rostlinné oleje magickým trikem přetvořené do tuhé formy, která se teplem zase mění na olej. Pěkně mastný olej, který odlíčí úplně všechno. Make-up, řasenku, linku, oční stíny, rtěnku. I voděodolné líčení není žádný problém. Odlíčit se můžete bambuckým i kakaovým máslem, skvělé je to především pro suchou pokožku, kterou pomůže olej promastit a poslouží i jako ochrana před poškozením.

Bohužel máslo může pleť zatěžovat a u problematické pokožky způsobovat akné a tvorbu pupínků nebo černých teček. Tomu se ale můžete jednoduše vyhnout dodržením dvoukrokového čištění pleti:

1. Naneste máslo na obličej. Vmasírujte do pokožky, jemnou masáží rozpustíte všechen make-up a také pomůžete uvolnit kožní maz z pórů. Pak už stačí jen vzít žínku nebo malý ručník na obličej, namočte žínku do teplé vody a jemně setřete máslo z obličeje. Mastné máslo na sebe naváže veškeré nečistoty a make-up, včetně kožního mazu, teplá voda s žínkou pak pomůže mastnotu stáhnout z obličeje.

2. Pleť vyčistěte. Abyste předešly zatížení pleti mastným máslem, smyjte zbývající mastné stopy svým oblíbeným čistícím gelem nebo mýdlem. To předejde ucpání pórů, zbaví pokožku veškeré mastnoty z másla, ale zároveň zachová přirozenou ochrannou vrstvu a zbytečně pokožku nevysuší.

Související produkt
Balzám bio karité Bambucké máslo 250 ml
Saloos / 528 Kč
Bambucké máslo je zázračné. Dokonale hydratuje, zjemňuje a regeneruje suchou a popraskanou kůži a chrání ji. Působí blahodárně na pleť postiženou ekzémy a lupénkou. Je vhodné i pro malé děti.
Detail produktu