Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Víte, čím vším se můžete odlíčit?

Víte, čím vším se můžete odlíčit? Každý večer pokožku odličte.
Hana Bartušková
4,2 5
14

Přejít na sekci článku:

Odlíčení olejem

Odlíčení olejem zdroj: shutterstock.com

Rostlinné oleje jsou jedním z nejúčinnějších přírodních odličovačů. Vybírat můžete z mnoha druhů olejů, podle typu pleti, podle vůně nebo podle vlastností oleje. Je to jen na vás. Mezi nejoblíbenější oleje pro odlíčení patří kokosový, mandlový nebo arganový. Mandlový je skvělý pro citlivou a suchou pleť. Arganový zase působí výživně na stárnoucí zralou pleť. A kokosový olej je taková klasika pro všechny. Odlíčí opravdu všechno, včetně voděodolné řasenky, je levný, snadno dostupný a navíc při odlíčení také pěkně voní.

Čistý olej ovšem často nemá příliš pozitivní pověst. Při odlíčení totiž může být mastný, špatně se z pleti smývá, může ucpávat póry a není vhodný pro každého. Nevěřte ale tomu! Jsou to jenom mýty a jakýmkoliv problémům můžete předejít správným postupem při odličování. Jsou celkem dva způsoby, jak se odlíčit olejem ke spokojenosti své pleti.

1. Klasicky s tamponkem. Olej nanášejte na vlhký tamponek. Tím usnadníte odlíčení a také zabráníte přílišné mastnotě. Stačí jenom tamponek namočit do teplé vody, vyždímat a poté nakapat trošku oleje. Vzniklou emulzí stáhnete všechen make-up z pleti, odlíčení olejem je vhodné i pro oči a voděodolný make-up.

2. Masáží a s žínkou. Do dlaní si dejte dostatečné množství oleje a naneste ho na pleť. Jemně vmasírujte a promastěte celý obličej. Úplně na konec naneste i na oči a jemnou masáží rozpusťte v oleji i oční líčení. Poté vezměte žínku, malý ručník na obličej nebo vatový tamponek. Namočte do horké vody, přiložte na pleť a jemně stáhněte olej i se vším make-upem a dalšími nečistotami.

Související produkt
Hydrofilní olej mateřídouškový 200 ml
Nobilis Tilia / 388 Kč
Hydrofilní mateřídouškový olej pečuje o problematickou pokožku obličeje i celého těla již během odličování. Směs olejů spolehlivě odstraní nečistoty, přebytečný kožní maz i make-up.
Detail produktu